Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od jesieni będziemy się z żoną starać o dziecko. Nie badaliśmy się jeszcze w kierunku płodności. Na "oko" partnerka ma równe regularne miesięczne cykle, ja nie mam problemu z erekcją i robimy to praktycznie codziennie. Problemem dla mnie tylko jest wiek mojej żony. Zaczęła właśnie 35 lat. Czy to jest duża przeszkoda? Martwi mnie to, ona często powtarza i przekonuje mnie że bez problemu dziecko można zrobić nawet mając 40 lat. Jestem w tym samym wieku co ona. Bardzo chcielibyśmy mieć jedno dziecko, tylko czy warto iść robić badania przed, czy poczekać 6 miesięcy najpierw starając się? Może nie potrzebnie się martwię. Jest tu jakaś kobieta co starała się w takim wieku, albo znacie kogoś? #ciaza #rozowepaski #niebieskiepaski #dzieci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
@mirko_anonim: starania do roku to nie problem. Możecie porobić badania, szczególnie żona - morfologia, hormony i hormony tarczycy. Niech zacznie brać kwas foliowy już na etapie starania się.

Jako, że ma 35 lat to i tak zgodnie ze standardem opieki ciążowej i okołoporodowej będzie miała więcej badań w celu ustalenia, czy jest zwiększone ryzyko wad płodu
Problemem dla mnie tylko jest wiek mojej żony. Zaczęła właśnie 35 lat.


@mirko_anonim: Problemem to mogą być schorzenia lub zły stan zdrowia a nie wiek. Zacznijcie od wybrania dobrego ginekologa najlepiej prywatnie żeby można było każdego dnia jakby coś się działo zadzwonić lub przyjść na wizytę bo to postawa on was pokieruje dalej z badaniami aż do porodu.
Anonim (nie OP): chłopie, tutaj nie ma reguły.

Jedni w wieku 25 lat, gdzie są pozornie zdrowi, mają bombelka dopiero po in vitro. Drudzy w tym samym wieku po jednym strzale są szczęśliwymi rodzicami.

Sam wiek 35 l nie jest przeszkodą. Mam znajomą, która wpadła w wieku 40l ;) więc "da się".

@mirko_anonim bez badań to wróżenie z fusów, mój kuzyn 4 lata się starał i jak już mieli dopuścić to mieli dwoje w ciągu roku. Tak jak jest się zdrowym to można i po 40 mieć dziecko ale pomyśl czy chcesz do emerytury wychowywać dziecko.
@mirko_anonim kiedyś były badania prenatalne dla kobiet powyżej 35 lat. Warto zrobić jak już nie finansują tego. Powodzenia. A i rób sobie przerwy i działaj tylko w płodne :)
@mirko_anonim: moja bratowa urodziła pierwsze majac 34 zdrowy chłopaczek. Ciężko znosiła ciążę, ale wszystko git mi się wydaje, że genetyka kobiety się zmienia kobiety zachodzą pozniej i ogólnie ludzie są 6% młodsi niż 50 lat temu. Trochę się obawiasz na wyrost. Po 40 ryzyko znacząco wzrasta.