Wpis z mikrobloga

Witam,
Wymagania i czego szukam:
- Szukam jeździka na dojazdy do pracy do 30km w jedną stronę (5km miasto, 25km trasa)
- Na trasie mam podejście, że więcej zaoszczędzę na "wolnej" (po prostu nie dam rady wyprzedzić i mówi się trudno, a nie że się wlekę solo 60km/h) jeździe niż zarobię na szybszym byciu na miejscu
- Wymagania tani w utrzymaniu, blacharsko żeby nie gnił w oczach, a jak benzyna to dobry do gazu, jakby miał bluetooth i tempomat to byłoby git.
- Budżet 30k to tak spoko -45k to już muszą mi się oczy świecić na ten samochód, rocznik od 2014, przebieg do 125k, moc 80KM+

Co znalazłem:
- Corsa E, 1.4 90km
- Hyndai i30, Kia Ceed, Opel Astra K - wszystko silniki 1.4 100km
- Astra J, 1.6 115km lub 1.4T 140km

Osobiście brałbym corsę w okolicach 35k-40k, bo tańszy niż reszta, autko mi się podoba, dużo jest tego na rynku.

W czym potrzebuję pomocy?
- Czy branie takiego autka sprowadzanego z zagranicy z komisu co ma około 30 aut na placu i 4.5* na google jest ok? Wcześniej zamówiłbym sobie raport od gościa co robi takie przeglądy wraz z wizytą na kanale. Wystarczy, aby się nie naciąć na ulepa?
- Jak działają te wszystkie gwarancje VIP gwarant, help coś tam itp? Chodzi o to, że jak sprzedawca coś takiego dorzuca i ma wysoki współczynnik lewizny, to chyba taka gwarancja więcej go kosztuje, więc chyba musi być git, czy to po prostu jest to zwykły wabik na klientów i nie ma co patrzeć na te gwarancje w ten sposób? Zawsze mi tutaj zostaje jakaś droga sądowa, że sprzedał ulepa i to ukrywał, a założenie sprawy 200km od komisu (tyle mam do tego miejsca) powinny skutecznie gościa zniechęcić.
- Czy może lepiej brać od prywatnej osoby? Tutaj widziały gały co brały i w sumie mam jakieś obawy.
- Jak oceniacie wybór samochodów i tej Corsy?
- Czy warto poszukać jakieś dieselka typ Clio 1.5?

#corsa #motoryzacja #kupnosamochodu #opel #kia #hyundai #samochody
  • 5
@Kexu te wszystkie gwarancje oto to pic na wodę i szczerze nie spotkałem jeszcze uczciwego handlarza i nigdy nie trafiłem na dobre auto z komisu a miałem ich pare w życiu.
Akurat z tych wszystkich auto to Corsa jest najmniejszym za to dobrym na dojazdy do pracy i nic po za tym.
via Wykop
  • 0
@sberatel: a brałeś jako względnie nowe te samochody czy już takie starsze?
Doświadczenie z najbliższego otoczenia jest takie:
- w 2012 samochód z placu wzięty od ręki (może 15 minut oglądany + jazda próbna po osiedlu xD), focus 1999 1.6(?) 100KM, 100kkm przebiegu, sprowadzony z Włoch. Zrobił jakieś 200kkm na gazie. W zasadzie samochód od kupna bez jakichś niespodzianek.
- w 2020 Astra K 2016 rocznik, 80kkm przebiegu 1.4 100KM, zrobił