Wpis z mikrobloga

@takiMirek29: wege majonez z biedry ma z połowę kcali co zwykły majonez

Guacamole
Pesto
Sosy na bazie jogurtu naturalnego/skyru, majo możesz dodać do tego śladową ilość aby podbić smak, ale bez też będzie spoko jak dobrze przyprawisz: sól, pieprz, czosnek, sok z cytryny, przyprawy - to jest baza, potem możesz iść w kierunku sosu musztardowego, tzatzyki, koperkowego, kaparowego, blue cheese, truflowego, szafranowego, itp.
Ja lubię na skyrze bo dodatkowe białko
@takiMirek29: Te 60 kcal majonezu nie sprawi, że przytyjesz a do jajka tyle spokojnie wystarczy. Spróbuj wyeliminować dla równowagi kalorie z innych dań w ciągu dnia. No chyba, że jesz 20 jajek dziennie, to wtedy faktycznie coś na bazie jogurtu naturalnego z przyprawami i może czosnkiem najlepiej zrobić.
po co w ogóle jeszcze ugotowane na twarde jajko? Chyba najgorsza forma przygotowania jajek


@valetudo: Jak ktoś potrzebuje coś "do pracy" gdzie nie ma warunków do przygotowania - to jest całkiem wygodne. I chyba zdrowotnie lepsze od smażonych (choć z pewnością mniej smaczne).
@takiMirek29 Kilka razy byłem na Słowacji i tam do jajek dają sos tatarski, ten słowacki i czeski jest trochę bardziej delikatny niż ten nasz ale warto spróbować. Mi smakowało.
Swoją drogą to oni sos tatarski dają do chyba wszystkiego, nawet do parówek XD