Wpis z mikrobloga

Jak poprawnie w umowie przedwstępnej przy kupnie nieruchomości z rynku wtórnego wpisać, że mieszkanie jest sprzedawane z wyposażeniem - nie całkowitym, tzn. jakieś meble 'ruchome' typu szafki, stół, kanapa do zabrania, a kuchnia w zabudowie z agd, szafy przytwierdzone do ścian itp. zostają.

Czy jest sens wszystko dokładnie wypunktować razem z drzwiami, karniszami, żyrandolami, kiblem itp.? xD Bo nie raz tu historie latały o wykręcanych klamkach z drzwi i tego typu podobne.

#nieruchomosci #kredyt2procent #mieszkanie #rynekwtorny
  • 17
@czarekfcb: Tak jak Ci tu piszę, podpisz protokół przekazania mieszkania z wyposażeniem, niekoniecznie musi być w samym akcie, ale ważne jest by to podpisać za jednych zamachem z aktem, przy okazji notariusz może poświadczyć podpisy.

To z rzeczy formalnych, nieformalnie dobrze jest trzymać zdjęcia mieszkania z tym wyposażeniem
To z rzeczy formalnych, nieformalnie dobrze jest trzymać zdjęcia mieszkania z tym wyposażeniem


@deviator: w operacie szacunkowym zrobionym przez rzeczoznawcę powinny być też zdjęcia
@mickpl mówi że bańka pęknie


@elgebar: No właśnie w tym problem, że już nie mówi, nawet zdarza mu się pisać o wzrostach. Podobnie reszta z klubu gołodupców jak @dzikuZplasriku lub @mookie który wyzywa od umoczonych każdego kto kupił od 2013 roku.

Warto śledzić ich ruchy, bo takie przegrywy zawsze wchodzą się po same kule na absolutnej górce i ostatecznie okazuje się, ze nikt nie wtopił, tylko oni.
@deviator: popraw się bo sam kupiłem 2 009 roku a późnej w 2013 roku a wyzywam od
"UMOCZONYCH"
TYCH

LEASINGOWYCH BOGACZY CO KREDYT BRALI PO 2020ROKU włącznie na bogoactro rentierskie.. Naganiali owieczki w ostatnich 3 latach. ci co wzięli na kredyt 5% w ING 2018-2020 roku wielki szacun

A reszta to barachło z teamu midla.

_Midlowi sie juz dupa Pali bo sam sie przyznał że musiał brac kredyty na mieszkania które
@dzikuZplasriku: To @mookie w 2013 roku pisał o "absurdalnych cenach". Ale nieważne, zasadniczo jesteście podobnie

ci co wzięli na kredyt 5% w ING 2018-2020 roku wielki szacun.


Nie wziąłem na 5%, tylko na 3,7. Ale i wtedy nie brakło gołodupców, którzy uważali, że trzeba czekać na rychłe "penknięcie bańki", bo kto widział dawać 5 i pół tysiąca za metr kwadratowy mieszkania w Ursusie.
Midlowi sie juz dupa Pali bo sam sie przyznał że musiał brac kredyty na mieszkania


@dzikuZplasriku: Pali czy nie, kupował te kawalerszczyzny naprawde za psi ch, więc równie dobrze mógł już tej kredyty spłacić.
@dzikuZplasriku: Ja akurat kupowałem na wtórnym, jeszcze po cenach z 2018 roku, które już i wtedy były okazyjne (długo by gadać dlatego). Poza tym wydaje mi się, że w 2018 w inwestycjach na starych zakładach sprzedawali gdzieś tak po 6.5/6.7. No a teraz to ludziom równo odejbało, nie sądziłem że zobaczę mieszkania sprzedające się na pniu na Ursusie po kilkanaście tysięcy za metr, ale... takie akcje są, z BK będzie pewnie
Czy jest sens wszystko dokładnie wypunktować razem z drzwiami, karniszami, żyrandolami, kiblem itp.?


@czarekfcb: W takim przypadku bank możne obniżyć cenę nieruchomości o wartość ruchomości. Lepszym rozwiązaniem jest dokumentacja zdjęciowa i postanowienia o wydaniu nieruchomości w stanie z dnia umowy przedwstępnej, ewentualnie dodatkowa umowa sprzedaży wyposażenia.