Wpis z mikrobloga

Słyszałem ze na pewnych grupach o finansach zawiązuje sie grupa ludzi którzy y beda chodzić po oddziałach banku gdzie śa największe kolejki i obłożenie ( dane bieżące google)

I będą tłumaczyć ludziom że kredyt 2 % to 5.5 % a pierwsze lata spłacania beda bardzo rygorystyczne sprawdzane odnoście zamieszkiwania.

To bedzie uwikłanie ludzi w kredyt bez wyjścia z kredytu w pierwszych latach, gdzie pieniądze dane z budżetu na mieszkania kredyciążowi będą bezrefleksyjnie przekazywane deweloperom na ich nowe Lambo

#finanse #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #gospodarka #banki
  • 20
@dzikuZplasriku: Albo np sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt ? A w ogóle to masz 2 lata żeby w nim zamieszkać. Jak w 2 lata nie wprowadzisz się do mieszkania to po #!$%@? Ci to mieszkanie w ogóle ? Najlepiej to wynajmować, żeby inni mogli brać kredyty i kupować mieszkanie, które wynajmujesz ()
@dzikuZplasriku: Nie wiem, może z oferty banku xD? oferta z dziś od Pekao, 7,14% stałego oprocentowania na 5 lat - dopłata 5,14% = 2%, 0% prowizji, dochodzi tylko ubezpieczenie na życie jeśli ktoś jedynym kredytobiorcą ale suma ubezpieczenia to zaledwie 25% kredytu, wieć realny koszt to pewnie ok. 5-6 dych miesiecznie, i ubezpieczenie nierucha od pożaru itp czyli kolejne 40 zł miesięcznie.
@DeoLawson: zawsze masz MARŻE BANKU. Tak dofinansuje WIBOR ale bank pobiera MARŻE.

w pierwszym roku kiedy ci Budują nieruchomość marża w PKO jest 1.1% od drugiego do 2-5 roku masz 2 % po 5 latach moa cię zaskoczyć i podwyższyć marże na nowych warunkach.

Przykład reprezentatywny dla PKO Banku Polskiego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,41% przy
@DeoLawson: chyba ty jesteś UPOSLEDZONY w ustawie kredyt 2 % jest jasno napisane że wszystko miedzy 2- 7.19 i wyżej sponsoruje Państwo.
Bank musi rozgraniczać marże banku od wiron

Każdy bank dokłada marże swoją do każdej raty kredytu.

Kolego chyba ty coś masz pod deklem nie halo bo na stronie banku masz jak wół napisane
9.67 -1.84 % = 7.83 %

7.83 -2 % 5.83 sponsoruje panstwo a ty pąlcić 2
Pobierz dzikuZplasriku - @DeoLawson: chyba ty jesteś UPOSLEDZONY  w ustawie kredyt 2 %  jest ...
źródło: obraz_2023-07-03_221857148
@DeoLawson: ale co on źle napisał? Jestem na tagu z ciekawości, bo właśnie słyszałem w radio, że marże banków powodują realne oprocentowanie "BK2%" w niektórych przypadkach nawet 4,7%.
Tobie chodzi o to, że oprócz PKO inne banki wrzucają swoje marże w oprocentowanie kredytu i przez to ciągną hajs za marże z dopłat państwa?
@radziuxd: Ja #!$%@? czyli nawet w radiu powtarzaja te bzdury xddd. Nie ma marży banków na stałym oprocentowaniu. Pko ja wyróżnia i to powoduje zamęt ale oni korygują swoją stopę bazową współczynnikami. Realne oprocentowanie kredytu 2% to obecnie 2% tyle. Do tego dochodzi tylko ubezpieczenie na życie które nie zawsze jest wymagane i ubezpieczenie nieruchomości które Jest wymagane zawsze ale są to groszowe sprawy
@DeoLawson: @radziuxd: todaj mi skreen z materiałów tych banków gdzie nie maja marży na udzielanym kredytcie.

Przecież w na początku podałem tekst kótry jest napisany jako informacja pod KREDYTEM 2% ze strony BANKU

CHODZI O TEN TEKS
Przykład reprezentatywny dla PKO Banku Polskiego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,41% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 27
@DeoLawson: kto ci takich głupot naklad do głowy, to jest ULOTKA bez żadnych danych z robicie i przedstawieniem REALNEGO RSSO
Realne RSSO jest ustawowo nażucone i musi wystempowac w każdej ofercie

Na stronie banku masz jak wół że kredyt2procesnt w Pekao to RSSO 4.72%

https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/wlasne-mieszkanie-lub-dom/bezpieczny-kredyt-mieszkaniowy.html

Dziękuję mam nadzieje ze ci pomogłem, nie bujać w 2% obłokach
@dzikuZplasriku: ale wiesz że rrso można sobie wsadzić w dupę i wyjąć przez mordę bo ono obejmuje cały okres kredytowania czyli 25 lat w przykładzie o którym mówisz. Przez te 10 lat kiedy są dopłaty rrso to pewnie z 2,2% jak wyliczyć ubezpieczenia