Wpis z mikrobloga

Szukam średniej wielkości samochodu za 30tys,
Waszym zdaniem lepiej szukać 2011 rocznik z 100 tys przebiegu czy 2015 a przebieg 250 tys?

Ogólnie ciekawi mnie fakt, ze np w PL czesto hejtuje sie tez diesle, duze przebiegi a w Niemczech sporo taxi po 2014 roku maja przebiegi po 500-700tys w dieslach.

Tak samo widzę, ze duzy jest hejt na kosiarki 1.0 a sporo ogłoszeń widze, ze maja przebiegi po 300 tys.

Jak wybor bedzie najbardziej ekonomiczny i będzie najmniejsze prawdopodobienstwo, ze wpadnie sie na mine? Bo czesto z duzym przebiegiem samochody maja regularny serwis.

#samochody #mechanikasamochodowa #samochod #samochod #diesel #benzyna #lpg
  • 10
Ogólnie ciekawi mnie fakt, ze np w PL czesto hejtuje sie tez diesle, duze przebiegi a w Niemczech sporo taxi po 2014 roku maja przebiegi po 500-700tys w dieslach.


@prostymysliciel: Ogólnie to tak. To, że te auta na taksówce w Niemczech robią po 500-700 tys kilometrów wcale nie jest niczym dziwnym bo wbrew temu jakie głupoty niektórzy gadają bmw i mercedes na przykład gdzie taksówek tej marki jest tam od groma
@Qql3l3: Kupiliście z takimi przebiegami niedawno czy macie te samochody od praktycznie nowości. Zwykle ciężko kupić taki samochód bo zwykle idzie do rodziny/znajomych i nawet jak ktoś w salonie zostawi stary w rozliczeniu z małym przebiegiem to zwykle kupiec znajdzie się wśród pracowników dealera.
@biskup2k oba auta kupiliśmy roczne które ktoś zostawił w rozliczeniu u dealera. Ten dieselek był po dzwonie spowodowanym przez pracownika aso podczas testów na przeglądzie. A ten ze 130k to taki biedaczek z manualna klimą i słabym silnikiem.
@Cztero0404: no właśnie dlatego bardzo ciężko znaleźć rzetelne informacje. Dzieki za odpowiedź, bardzo fajna merytoryczna. A jakbys mial 30-35tys na kompakt ktory miałby byc ekonomiczny to w co bys celował?

@donsalamanca @Qql3l3
No to jest możliwe. Sam mam taki samochód z mniejszym przebiegiem w rodzinie. Wiec po co takie głupie odpowiedzi?? Znasz historie wszystkich samochodów?

@Qql3l3 To znam historie samochodu 2011 rocznik i przebieg 80tys. Wszystko na czss a szkody na
@prostymysliciel: Pytałeś o kompakt więc nie pisałem o skodzie rapid. Hyundai i30 to, to samoi co Kia więc jak znajdziesz w dobrym stanie technicznym ok też bierz pod uwagę, że policja ma już chyba 3-4 generację zarówno ceeda jak i30 więc to nie jest przypadek te auta może nie są jakieś luksusowe, ale są dobre, skoda civic to nie wiem co to za model XD, ale honda spoko jak znajdziesz w