Wpis z mikrobloga

Na jakiej wyspie na Kanarach są najlepsze widoki do focenia? Byłem z wycieczką na La Gomerze, niestety bałem się o bezpieczeństwo Canona EOS R i go nie wziąłem, fociłem S22U. Klimat zupełnie inny i mega widoki. Dlatego pojadę jeszcze raz z Teneryfy na La Gomerę lub na inną wyspę (tylko tutaj w grę wchodzi raczej samolot, bo to ma być 1-dniowy wypad).

Auto mam w Cicarze - czy ktoś miał problemy z powodu przewożenia go promem? Z tego, co widzę, to pełno ludzi tak robi. Po Teneryfie jeżdżą cicary przeważnie z naklejką z innej wyspy. Oficjalnie koszt wynajmu x2, a nieoficjalnie? Choć wolałbym po drugiej stronie oceanu wypożyczyć coś bardziej zwinnego od krowy, którą mi dali.

Obiektyw wezmę tylko 16 mm, bo nie chce mi się zmieniać - powinien dać radę, bo to głównie szerokie krajobrazy.

#teneryfa #fotografia #wyspykanaryjskie #lagomera #lapalma #grancanaria #podroze

Jak chcecie, to wrzucę kilka przykładowych fotek z S22U. Przy słabym oświetleniu (bo było pochmurno) nie będzie efektu wow. Trochę też wykonałem w trybie PRO, więc może z RAW-ów uda się wyciągnąć więcej (wcześniej walcząc z szumami).

  • 3
@SendMeAnAngel: każda z tych wysepek oferuje coś ciekawego do focenia, krajobrazy są tak zróżnicowane, że czasem ciężko uwierzyć, że to jeden archipelag. Generalnie zależy co cię interesuje... Przejrzyj może jakieś instagramy i inne takie, filtruj po tagach dla każdej wyspy osobno i zobacz co ci wpadnie w oko.

Obiektyw wezmę tylko 16 mm, bo nie chce mi się zmieniać - powinien dać radę, bo to głównie szerokie krajobrazy.


@SendMeAnAngel: zdjęcia
zdjęcia krajobrazu to nie tylko szerokie widoki. Często lepiej wykadrować ciaśniej jakiś interesujący fragment. Ciekawe drzewo, skałę czy bajorko. Jak focisz po szerokości, to nie wiadomo na czym skupić wzrok.


@m_bielawski: Mając tylko 16mm i 50mm wiele nie zdziałam, ale tak jak piszesz, można potem skadrować.

Albo pojadę jeszcze raz na La Gomerę (tym razem sam), albo La Palma (tam, gdzie niedawno wybuchł wulkan).

Autem dojechać tam do Parku Narodowego to