Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, ze jezeli wezme sobie ten kredyt, to moja dziewczyna nie moze ze mna legalnie zamieszkac, poki nie zrobie jej dziecka lub poki nie zostaniemy malzenstwem XD?
https://www.rp.pl/opinie-prawne/art38459811-leszek-kieliszewski-kredyt-2-na-strazy-dobrych-obyczajow?fbclid=IwAR0Cfy-IojWJBpVm89FAvO-M_CFT74mjNucMp38IaMOzZXW-kF1Y3RieGog

"kredytobiorca będzie musiał oświadczyć, że nie użyczył lokalu innej osobie, a także nie udostępnił mieszkania lub nie zaczął wspólnie z inną osobą prowadzić gospodarstwa domowego"
"Nie będzie mu również wolno zamieszkać z partnerem, który nie jest małżonkiem"
#bezpiecznykredyt #bk2
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: troche tak xD znaczy zakladam, ze i tak nie bedzie tego nikt weryfikowal, bo z tego co sie dowiedzialem, mialby to weryfikowac banki, a raczej nie maja one interesu w tym, ze utrace doplaty. Druga sprawa, smieszne, bo wyglada to jak katolicke NAJPIERW SLUB potem mieszkanie razem xd
  • Odpowiedz
@Hakax: bankowi nie na rękę będzie żebyś był obciążony zwrotem dopłat ale państwu już tak. Chcą w ten sposób karać tych którzy żyją na kocią łapę.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: Chociaz czytajac wypowiedzi innych mirkow, wychodzi na to, ze wedle ustawy "gospodarstwie domowym – należy przez to rozumieć gospodarstwo domowe prowadzone samodzielnie przez pełnoletnią osobę fizyczną albo wspólnie przez małżonków lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską albo opieką prawną;
"
Czyli ja, bedac w zwiazku nieformalnym z dziewczyna, nie prowadzimy razem gosp. domowego
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: Tu tez co innego pisza:
https://marciniwuc.com/bezpieczny-kredyt/#comment-62769
"W dotychczasowych programach (RnS, MDM) zamieszkanie z partnerem, konkubentem nie stanowiło naruszenia zasad programów rządowych pod warunkiem, że kredytobiorca nadal miał dostęp do wszystkich pomieszczeń mieszkania i realizował swoje potrzeby mieszkaniowe w całej nieruchomości.

W wersji marcowej projektu ustawy pojawia się przesłanka utraty dopłat w sytuacji udostępnienia do zamieszkania nieruchomości osobie, która w ciągu 12 miesięcy przed uzyskaniem BK prowadziła wspólne gospodarstwo domowe lub
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Czyli ja, bedac w zwiazku nieformalnym z dziewczyna, nie prowadzimy razem gosp. domowego


@Hakax: dobra, bo nie zapytałem wcześniej - mieszkacie teraz razem?
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: mieszkamy. Ale wedle tego, co pytam doradcow kredytowych w tej sprawie, to mowia ze tu chodzi bardziej o kwestie gdy „ to tylko w sytuacji w której ta dziewczyna na moment lub 12 msc wstecz posiadała swoją nieruchomość” itp. Tak wiec nie ma co sie martwic tym przepise, bo z tego co tez ogladalem wypowiedz jakiegos eksperta, to wspominal o tej definicjii gospodarstwa domowego wynikajacej z ustawy - para nieformalna,
  • Odpowiedz
@Hakax: definicja według gusu mówi jednoznacznie że prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe.

Gospodarstwo domowe

Definicja:
Zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się. Osoby samotne utrzymujące się samodzielnie tworzą jednoosobowe gospodarstwa domowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: ale ja podalem definicje gospodarstwa domowego, jaka jest podana w ustawie odnosnie bk2, wiec do takowej stosowac sie trzeba w odniesieniu do interpretacji zapisow w tej ustawie.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: Po prostu w tym artykule, który podesłałem w tym poscie ktos zle zinterpretowal te przepisy i nastraszyl. Poczytalem, poogladalem troche wypowiedzi na ten temat i jednak to nie jest tak, ze nie wolno Ci mieszkac z partnerem/partnerka.
  • Odpowiedz
@Hakax: mieszkać możesz. O ile przed dostaniem kredytu nie prowadziłeś z nią gospodarstwa domowego a przynajmniej tak było wcześniej. Ostatecznie jeśli prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe z dziewczyną która posiada prawo własności do mieszkania to nie możesz starać się o bk2%
  • Odpowiedz
Czy to prawda, ze jezeli wezme sobie ten kredyt, to moja dziewczyna nie moze ze mna legalnie zamieszkac, poki nie zrobie jej dziecka lub poki nie zostaniemy malzenstwem XD?


@Hakax: Nie, to nie prawda.

Ustawa używa pojęcia użyczenie i udostępnienie do zamieszkania. W tym drugim przypadku utrata prawa do dopłat następuje w chwili udostępnienia nieruchomości do zamieszkania byłemu małżonkowi lub rodzicowi wspólnego dziecka w sytuacji, gdy ta osoba nie spełnia warunków
  • Odpowiedz