Wpis z mikrobloga

#ciaza #ginekologia #rozowepaski #rodzicielstwo
Może takie dziwne #pytanie ale totalnie się nie znam a też informacje od wujka google niewiele mi mówią xd
Koleżanka martwi się tym, że jest w kolejnej ciąży, bo spóźnia jej się okres. Jednocześnie twierdzi, że ostatni raz seks uprawiała w połowie marca mniej więcej. Do tej pory nic nie mówiła więc zapewne w maju, kwietniu miała okres normalnie. Czy możliwym jest żeby nagle po 3 miesiącach się uaktywniła ciąża?
  • 10
  • 0
@kyIiejenner: ona nie wiem ile. A ja jestem prawikiem, którego kontakt z dziewczynami polega na tym że czasem z nimi pogada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc ciężko żebym się orientował nie "siedząc" w temacie.

@choochoomotherfucker jutro ma robić. Ale ja uważam że się za bardzo przejmuje. Bardzo dużo pracuje, ma już jedno dziecko, jest przemęczona i pewnie zestresowana. Więc myślę, że albo podała nieprawdziwą datę, albo okres
@viciu03: nie ma czegoś takiego jak "uaktywnienie się ciąży"... Teoretycznie wydzielanie gonadotropiny kosmówkowej powinno zahamować złuszczanie się wyściółki macicy w drugiej połowie cyklu, gdy dochodzi do zapłodnienia i zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy, ale nie zawsze się tak dzieje i mimo zagnieżdżenia zarodka w pierwszych miesiącach ciąży może dochodzić do "okresu", poprzez częściowe złuszczanie
@moll: myślę że te dzieci nie zrozumia tego, co napisałaś. Skoro używa sformułowania "uaktywniona ciąża". Coś im się przytrafiło i szukają tu odpowiedzi, bo się boją testu kupić albo iść do lekarza.
@telemach20: mówisz że aż tak? A to zrozumieją?

ogólnie im dalej w ciążę tym będzie się obniżał poziom bHCG i testy ciążowe będą o kant tyłka potłuc. Lepiej byłoby zrobić test z krwi i porównać poziom hormonu z tygodniami liczonymi od w ich przypadku miesiączki, która była tuż przed seksem co z niego ma być ta potencjalna ciąża.