Wpis z mikrobloga

Pacjent #garmin Fenix 6 naładowany we wtorek ok godziny 20:00 do 99%. Od tego czasu byłem raz na siłowni 1:15 godz. i 2x bieganie po 35 min. Po praktycznie 48 godzinach od naładowania na zegarku zostało 39%. Ewidentnie coś nie działa ale oprócz pulsoksymetru (wyłączony) nie wiem co sprawdzić. Macie jakiś pomysł?
  • 21
@lgc89: na gwarancje, miałem to samo po aktualizacji softu. Częsty problem i jak chcesz go rozwiązać to tylko gwarancja. Mi po jakimś czasie "sam" się naprawił ale po tygodniu znowu było to samo.
via Android
  • 0
@PurpleHaze mam zainstalowana tarcze Chariot j-shock i od jakiegoś roku nic się nie działo. Jutro jak mi rozładuje się zegarek (xd) to dla testu wrzucę jakaś systemową i zobaczę czy coś to da.

@Rare_Soul i oddałeś na gwarancję? Jak to rozpatrzyli?
Staraj się trzymać baterie w przedziale 20% - 80%


@tyu38: i w efekcie korzystaj jedynie z 60% baterii. Jeszcze lepiej jak będzie trzymał w przedziale dokładnie między 46 a 48%. Mamy 2023 rok a ludzie nadal takie że m bzdury powtarzają...
@7uras planuje używać zegarek około 5 lat. Czyli najbardziej newralgiczny czas to po 4 roku. Wtedy myślę, że stracę max 10-15% pojemności baterii, zamiast 30-40%, gdybym ładował 0-100%.
Do tego ryzyko, że pewnego dnia bateria się #!$%@? typu nagły spadek o 50%, drastycznie spada.
@7uras: gość lubi sobie życie utrudniać, sprzedałem ostatnio fenixa 6 po ponad 3 latach użytkowania. Ładowany właściwie cały czas od 0 do 100%, nowy trzymał na baterii 14 dni. Jak sprzedawałem to nadal trzymał ponad 13 ¯\(ツ)/¯ mit o ładowaniu 20-80% nadal silny
planuje używać zegarek około 5 lat. Czyli najbardziej newralgiczny czas to po 4 roku. Wtedy myślę, że stracę max 10-15% pojemności baterii, zamiast 30-40%, gdybym ładował 0-100%.

Do tego ryzyko, że pewnego dnia bateria się #!$%@? typu nagły spadek o 50%, drastycznie spada.


@tyu38: obecnie produkowane baterie są niewrazliwe na takie pierdoły
@teryuu: No nie bardzo.
Praktycznie wszystkie nowe Delle mają opcje ustawień ładowania baterii do 80%, to samo telefony Asusa od kilku lat. Pewnie inni producenci lapków i telefonów wprowadzają podobne możliwości.

A Garmin ma takie same baterie, to ta sama technologia. Nie ma żadnej magicznej opcji, która by tą podatność degradacji niwelowała. Bo nic nie dzieje się magicznie kolego .. ;]
@7uras: Zębów też nie myjesz, bo ktoś ci za 5 lat może wybić, więc szkoda dbać:> Nie dbasz o swoje zdrowie, bo jutro ktoś na światłach może Cię przejechać:>
@tyu38: ok tu już Ci wjechał dziwny tok rozumowania xd wcześniejszy argument mogłem zrozumieć bo tak sobie wymyśliłeś i tego się trzymasz ale tu odlatujesz
@7uras: No trochę przegiąłem, przyznaje ;] Ale ogólnie zmierzam do tego, że warto myśleć przyszłościowo, z elektroniką również. Ja ładuję go codziennie podczas kąpieli przez te 15 minut. To wystarcza mniej więcej na miesiąc, czasami dłużej (kwestia czy często jeżdżę rowerem). Jak spadnie do tych wspomnianych 20%, to wtedy podpinam do ładowarki na dłużej. Teraz pytanie, to aż taki wielki problem żeby go wtedy odłączyć przy 80%? To aż takie wielkie
Praktycznie wszystkie nowe Delle mają opcje ustawień ładowania baterii do 80%, to samo telefony Asusa od kilku lat. Pewnie inni producenci lapków i telefonów wprowadzają podobne możliwości.


@tyu38: takie opcje są bo są ludzie którzy są święcie przekonani że to dobre dla baterii, więc producenci robią im dobrze dodając takie bezużyteczne opcje. Bateria po tych 4-5 latach zdegraduje się o niezauważalny procent, szybciej ten sprzęt wymienisz na nowy. A w ciągu
@7uras planuje używać zegarek około 5 lat. Czyli najbardziej newralgiczny czas to po 4 roku. Wtedy myślę, że stracę max 10-15% pojemności baterii, zamiast 30-40%, gdybym ładował 0-100%.

Do tego ryzyko, że pewnego dnia bateria się #!$%@? typu nagły spadek o 50%, drastycznie spada.

Odpowiedz


@tyu38: szansa, że nagle gwałtownie padnie jest zawsze - w pierwszym F5 padła mi po niespełna roku, w wymienionym od kilku lat działa wszystko normalnie. To,