Wpis z mikrobloga

Uwaga, Achtung

Od poniedziałku wjeżdża na pełnej BK2%. Uprasza się deweloperów i Mariuszy z wtórnego o zaktualizowanie cenników. Minimalna cena za mieszkanie, o dowolnym metrażu, lokalizacji i układzie to teraz 700k. Można też ustawić na 800k. W opisach ofert należy podkreślić, że idealne pod bezpieczny kredyt. Można użyć wykrzyknika.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 25
@Liarek123 No i dobrze, ja nie jestem zwolennikiem 100% wolnego rynku. Własność prywatna - ok.
Przedsiębiorstwa prywatne - ok.
Ale również:
Podatek od majątku - ok.
Podatek progresywny - ok.
Więcej korzystasz z infrastruktury, z pracowników wykształconych na państwowych uczelniach, więcej płacisz.
Dostajesz majątek po Kulczykach, na który nie pracowałeś tylko się urodziłeś w takiej rodzinie - płacisz. Nic nie wniosłeś do społeczeństwa będąc dzieckiem bogatych rodziców wiec płacisz.
Ja osobiście nie jestem fanem podatku od majątku a podatek progresywny nawet oparty o stały procent spełnia swoje zadania bo % z kwot są różne.

"Więcej korzystasz z infrastruktury, z pracowników wykształconych na państwowych uczelniach, więcej płacisz."
Infrastruktura powstaje i dla wygody ludzi i dla firm. Firmy otwierają się dając prace ludziom, ludzie mają komfort. Wliczanie kosztów infrastruktury w firmę to dość dziwna próba kręcenia na siebie bata.

Podatek od majątku zniechęca
@mickpl: są jakieś szacunki mówiące ile kredytów zostanie udzielonych w ramach tego "bezpiecznego kredytu", a ile mieszkań mogło zostać schowanych i czeka na wprowadzenie go do oferty?