Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mam jakieś prawa rościć do lombardu zwrotu? dopłaty? za za nisko wyceniony przedmiot? Czuje się oszukany. Sprzedawałem do lombardu (zarówno od razu sprzedaż jak i zastaw na 30 dni bo liczyłem, że może uda mi się część rzeczy wykupić - ale nie udało). Była to elektronika, telefony, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, rower, biżuteria, zegarki. Wszystko zostało mniej więcej dobrze wycenione, ale za jeden z zegarków dostałem 1000zł, a teraz widzę, że wystawili go za ponad 20tys. Nie miałem pojęcia, że mogę mieć tak wartościowy przedmiot - były to przedmioty należące do mojego świętej pamięci ojca które dostałem w spadku. Zegarek droższy od jego samochodu. Inne moje przedmioty które wystawili są w normalnych cenach, a tu taka przebitka.
#lombard #prawo #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
Anonim (nie OP): Być może w chwili przyjmowania fantów, osoba, która przyjmowała nie miała dostatecznej wiedzy o wartości tego zegarka a potem ktoś inny to bardziej zweryfikował przez co teraz ta wartość urosła. Inna sprawa czy rzeczywiście za tyle go sprzeda, bo być może jest warty 2 tysiące ale osoba, która go kupi zostanie wprowadzona w błąd

Anonim (nie OP): I właśnie dlatego zagłosuję na konfederację. Na miejscu lombardu bym cię pozwał i zamknął w pudle za głupotę na kilka lat. Mam nadzieję że prawo tak się zmieni że takie osoby jak OP zaczną myśleć, albo na bruk.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
✨️ Autor wpisu (OP): @DrGreen_2:
Na allegro nie dostanę pieniędzy na już, a jak wystawiłem do sprzedania na olx po kosztach (tyle, że dali więcej niż w lombardzie) to przez jeden dzień sprzedałem chyba 2 albo 3 rzeczy. Oczywiście było paru chętnych na inne rzeczy ale na zasadzie, będę za 2 tygodnie jechał przez Pana miasto to odbiorę albo proszę mi zarezerwować do wypłaty.
Jakoś lombardy działają i stale nowe
✨️ Autor wpisu (OP): @errykzz:
Mi ta marka nic nie mówi, sorry, nie znam się.
Wpisywałem na allegro to są i po 500zł. Nawet jakby mój był warty 2tys to byłbym zadowolony z tego co dostałem. A takiego samego nie znalazłem i teraz też nigdzie nie widzę. A na samym zegarku też nie było napisanego modelu.

@mirko_anonim: Anonim (nie OP): 30 dni na wykupienie już minął i teraz wystawili.
Nie miałem pojęcia, że mogę mieć tak wartościowy przedmiot - były to przedmioty należące do mojego świętej pamięci ojca które dostałem w spadku. Zegarek droższy od jego samochodu. Inne moje przedmioty które wystawili są w normalnych cenach, a tu taka przebitka.


@mirko_anonim: było sprawdzić co masz... zgodziłeś się