Wpis z mikrobloga

2015 - u mnie w mieście, w cholerę burgerowni, galeria, shaman, burgery z wołowiną szarpaną
2023 - wszystkie burgerownie przerobili na tanie kebaby, bo zorientowali się, że Polakowi można ładować wszystko łopatą do mordy, a ten się obliże i podziękuje
Jest jeszcze ramen, ale gotują... w garażu domu jednorodzinnego xD
#restauracja #jedzenie #burgery #kebab
  • 82
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: żebyś wiedział. Ludzie jedzą gówno, z #!$%@? składników, a mózgi i kubki smakowe tak mają przeżarte cukrem i tym gównianym maggi i #!$%@? wie czym jeszcze, że jak dasz im żarcie na poziomie, to się krzywią.
Kiedyś robiłam tort dla rodziny, mega wypasiony, z profesjonalnych przepisów, składniki top, żadnych sztucznych aromatów. Byłam z niego dumna jak cholera, bo był bardzo smaczny i ładny też.
Ale się nie przyjął, bo za
  • Odpowiedz
@DanPenna: bo burgerownie dotknęła implozja. Normalny burger to dosłownie kotlet, buła i odrobiną dodatków które prawie wcale nie zwiększą jego zewnętrznych rozmiarów, dalej można go chwycić i zjeść nawet w biegu. I właśnie koncepcyjne po to powstał, to ciągle fastfood. Można raz dwa zamówić i zjeść taki co bardziej przypomina wieże Jenga i tak samo go się też je ale na dłuższą metę większość woli chwycić za kebabowy rulon. Jego konstrukcja
  • Odpowiedz
@DanPenna czy chodzi o Głogów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Narzekanie na jakość kebabów przy tych burgerowniach, które tam były jest trochę na wyrost. Szczególnie, że ludzie chyba doszli do wniosku, że się nie opłaca. Trzydzieści-parę złotych za burgera, którego zazwyczaj musisz zjeść na stojąco i zawsze się nim ubrudzisz, bo nie da się go normalnie ugryźć. Chociaż koło Szamana wstawili jakiś czas temu ławkę.

Co do kebsów, to
  • Odpowiedz
@Ramboobambo 100% prawda. Oceny w Google trzeba sortować od 1 i 2, bo często jest 1000 ocen, z czego 95% od robactwa co żre na kilogramy i średnia 4,5 xD a po słabych ocenach idzie zobaczyć zdjęcia czasem i można za łeb się złapać co tam się #!$%@?.
  • Odpowiedz
@DanPenna:burgerownie się zamknęły nie przez brak klientów
Tylko przez ruchanie ich w dupe przez właścicieli i sztucznie pompowane ceny xD
Jako klient mam w dupie ile on płaci za gaz i nie będę mu się dokładał do jego lokalu bo to jego interes. A jeżeli pazerny burgerownik podnosi ceny tłumacząc panie inflacja przecież gastronomia jest biedna to xD.
Zresztą nie wiem z jakiego Ty miasta jesteś u mnie w biednej #
  • Odpowiedz
@DanPenna zupełnie się z Tobą zgadzam, dla Polaka tylko ziemniaki z bemara posypane sodą, surówka z wiadra z Makro i schabowy o średnicy 26cm (nieważne, że rozbity na grubość kartki papieru i sama paniera, ale Janusz będzie zadowolony), byle zapchać brzuch chłopa pańszczyźnianego. Większość ludzi w tym kraju ma śmietnik w mordzie zamiast kubków smakowych.
  • Odpowiedz