Wpis z mikrobloga

Udało się komuś z Was dostać robotę zdalną ale zagraniczną? Tak się zastanwaiam skoro i tak jestem na 100% remote to nie lepiej być na #homeoffice ale dla firmy z jakiejś Szwajcarii, Norwegii albo np USA? Próbował ktoś z Was to rozegrać? Czy zmiana miejsca zamieszkania na linkedin na jakieś inne miasto zagranicą może spowodować że dostanie się zaczepki od HR z zagranicy?
#pracait #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
@giermek w wersji leniwej, aplikowania jako jednoosobowy super Polak na swojej działalności - musisz być faktycznie super Polakiem.
W wersji jak to się robi dla zwykłych ludzi, otwierasz LTD w kraju w którym chcesz i szukasz kontraktów jako firma na lokalnym / przychylnym rynku.
Alternatywnie, znajdujesz kogoś kto taki rodzaj działalności prowadzi, dogadujecie się na % tego to firma z tego dostanie i gotowe.
  • Odpowiedz
@giermek: ja miałem kilka rozmów z takimi firmami przez pośredników z polski z linkedina. Finalnie wyszło tak, że w polski jedna z firm zaproponowała mi korzystniejsze warunki ale ogólnie takich ofert też jest pęczki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@silentoo pytanie jak to zrobić bez posednikow z Polski. na freelansoe fobileem dla firm z USA UK Kanady i fuchy dawało się znaleźć ale szukam czegoś stabilniejszego
  • Odpowiedz
@giermek: moim zdaniem bardzo trudno znaleźć taką firme bezpośrednio i łatwo się sparzyć. Jeśli np chcesz się zatrudnic do firmy top10 w dowolnej branży to one nie zarekrutują z drugiego końca świata zdalnie, chyba że jestes top topów talent i jest to elastyczna firma. Jeśli tak nie jest to indywidualnie nie masz co startować w ten sposób, masz 2 wyjscia:
1. Firma otwiera komórke w Polsce i wszystko leci lokalnie wtedy
  • Odpowiedz
@giermek: no to bez znajomości będzie ciężko pewnie. Ja na Twoim miejscu bym po prostu zasypywał rynek swoim CV. Po 200/300 wysłanych jakby wróciło 5% to miałbyś fajny wynik. A z ciekawości gdzie nakręcałeś sobie prace na freelansie?
  • Odpowiedz
@giermek: dla szwajcarii jak patrzylem to ten problem ze praktycznie 90%+ zgloszen to jest angielski + niemiecki/francuski/ ewentualnie włoski
  • Odpowiedz
@giermek: ja mam full remote dla firmy zza granicy bez oddziału w Polsce, na polskiej jdg. Było mi łatwiej niż znalezienie pracy w polskich kontraktowniach, bo tam patrzyli tylko na liczbę lat doświadczenia w CV. A w firmie produktowej zagranicznej dali mi 2 rozmowy techniczne które zaorałem i tak dostałem pracę. Ale akurat szukali kogoś z Polski.
  • Odpowiedz