Wpis z mikrobloga

#rodzice #pytanie #dzieci #przemyslenia
Pytanie do rodziców, bo mam wyrzuty sumienia...
Wczoraj mój syn (9lat) przyjechał do mnie na rowerze i mówi, że jacyś starsi chłopcy zastawili mu drogę i jeden z nich powiedział, że jego klub piłkarski, gdzie gra to gó*no...
Wracając z nim do domu spotkałem jednego z nich z ojcem - zawołałem i delikatnie dałem do zrozumienia...
że nie może tak robić,
że jest starszy i mądrzejszy,
Że nie chce słyszeć o podobnych sytuacjach na przyszłość...
Ojca delikatnie przeprosiłem, że tak bezpośrednio mówiłem do jego syna, a nie do niego...poszliśmy...
Jego ojcec tak na niego nakrzyczał, że masakra (słyszałem chyba z 300-400m) dostał jakąś karę na Xboxa też
Głupio mi teraz i nie wie czy dobrze zrobiłem
(w sensie mogłem to załatwić bezpośrednio z nim bez jego ojca)
Jesczze najlepsze, że mieszkają w tym samym bloku co my, LOL, nawet nie wiedziałem...
  • 58
  • Odpowiedz
  • 21
@RAMBOnaBOSO bys zrobil bez ojca to by nazmyslal ze go szarpales czy jakis inny #!$%@? i bys mial jeszcze problemy z sasiadem. Tak to tylko twoj syn bedzie mial problemy na dzielni ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO: Na szczęście padło na dwóch normalnych ludzi. Sprawą nie ma co się przejmowac, bo gówniak dostał nauczkę na przyszłość. Może się oduczy zaczepiania słabszych.
  • Odpowiedz
  • 1
@Szr1h:
Nie nazwałbym tego patologią (chyba) to jest raczej spokojna dzielnica i po prostu głupie 'popisowki'
@D00D00 ojca przeprosiłem, że nie z nim tylko bezpośrednio z synem, ale z synek gadałem z 5 min tylko
@mattz_
Ja to samo, mój młody też na pewno dostałby opiernicz, ale nie wiem czy, aż taki ostry jak tamten
@0_I_0
Na dzielni to pół biedy, oni chodzą dobrej samej szkoły nawet
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO: Swoją drogą własnie mi się przypomniała sytuacja z dzieciństwa. Łaziłem sobie na podwórku aż tu nagle podbiega do mnie sąsiad i wypłaca mi plaskacza w twarz potem kopie w brzuch i poprawia z piachy. Niedaleko stał jego ojciec z kolegą i się śmiali, a ojciec powiedział, że tak to się powinno załatwiać, bo ponoć rzucałem kamieniami w ich foliak, a nie rzucałem.
Jako, że byłem od murwysyna za dzieciaka,
  • Odpowiedz
  • 3
@CrokusYounghand:
Tak sobie myślę, że może ostro, ale i faktycznie adekwatnie, bo wbrew pozorom nie ma co się 'litowac' nad dzieciakami...lepiej #!$%@? tak, żeby zapamiętał na zawsze niż się patyczkować
@Tja88
XD najgorsze w tym wszystkim jest to, że sam mu mówię, żeby tak nie skarżył na wszystkich i wszystkiego XD
Ostatnio mieli piknik w szkole i poskarżył do Pani, że 4 dzieciaków siedzi z telefonami XD a nie
  • Odpowiedz
Głupio mi teraz i nie wie czy dobrze zrobiłem

(w sensie mogłem to załatwić bezpośrednio z nim bez jego ojca)


@RAMBOnaBOSO: dobrze zrobiles, od wychowywania dzieci sa jego rodzice, a nie ty. ja bym sie wkurzyl gdyby ktos mi moje dziecko strofował, a tak wszystko zostalo w rodzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) gówniarze sa teraz tak rozbestwione, dobrze ze dostal reprymende.
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO u mnie w podbazie był taki dzieciak zaczepiający innych. jego stary olewał temat i tylko głupio się uśmiechał gdy rodzice i nauczyciele zwracali uwagę. w końcu ci słabsi w grupie go pobili bo mieli dość. i wtedy zrobił aferę.
  • Odpowiedz
@moniuszki: zgadzam się, tak to wygląda

Uciskać patologie, póki zadatki normalności nosi, a gdy tej nadzieji się wyzbywa, upewnić się że nikt nie widział i głowę jej zadeptać
  • Odpowiedz