Wpis z mikrobloga

Mirasy z #programista15k i #programista25k na #uop jak to jest, podwyższone koszty uzyskania przychodu opóźniają wejście w drugi próg podatkowy? Jeden kalkulator mówi ze nie, inny (chyba z bankier.pl) twierdzi że tak.
Mam ofertę 20k brutto na uop, 50% koszty uzyskania przychodu maja być na poziomie 70%. Wg bankiera w drugi próg wejdę dopiero w listopadzie/grudniu, jednocześnie gdzieś wtedy odpadnie ZUS po przekroczeniu limitu więc w teorii pensja nie powinna zbytnio zmaleć. Za to inne kalkulatory tak nie liczą i pokazują wejście w drugi próg już w połowie roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) co znacząco osłabia ofertę.
Jak to jest? Jak to wyliczyć? #!$%@? te podatki xD
#podatki i #kiciochpyta (pamięta ktoś jeszcze ten tag? XD)
  • 11
IMO raczej inne kalkulatory maja racje bo drugi próg jest od progu dochodu, a ten się zwiększa przez te koszty 50%, no ale może czegoś nie wiem
@smk666 nie wiem czy zrozumiałem co napisałeś xD w sensie kup wiem jak się liczy, ale chodzi mi o to kiedy wchodzi się w drugi próg jak ma się kup. Wcześniej czy później? Kto ma racje, bankier czy inne kalkulatory :D
@smk666 właśnie z tego korzystałem, ale wszystkie inne pokazywały ten drugi próg wcześniej, jedynie bankier był tak pozytywny.
Byłem na ryczałcie, teraz chce uop pod kredyt hipo ;) plus firma ma tylko uop a do tego inne benefity, do tego mogę oddawać krew co daje 2dni urlopu co ~2 miesiące. No ale pewnie za 2-3 lata wrócę na działalność ()
właśnie z tego korzystałem, ale wszystkie inne pokazywały ten drugi próg wcześniej, jedynie bankier był tak pozytywny.


@kabalarz:
Zależy, jak kalkulator pokazuje zaliczki na podatek. Mogą być równe - wtedy zarabiasz netto tyle samo przez cały rok albo tak jak bankier pokazuje masz wyższą wypłatę na początku roku a potem jak wpadasz w drugi próg to spada wypłata netto. Przy takich kwotach zawsze patrz w kontekście rocznym.

Albo wal UoP i
@smk666 @RapIArbuzy dzięki Mirasy za odpowiedzi! Wychodzi na to ze bankier, money i ladnepodatki pokazują generalnie podobnie, czyli jakieś ~175k rocznie. Musieli zaktualizować kalkulatory bo jeszcze na początku roku bankier pokazywał to samo, a wszystkie inne kalkulatory dużo mniejsza stawkę niż obecnie.