Wpis z mikrobloga

Jak tak czasami gadałem z normikami znajomymi chłopami "przy piwie" to w sumie znam tylko dwóch chłopa, podkreślam dwóch, którzy są zadowoleni z swojej partnerki. Jestem ciekawy jaki jest procent zadowolenia w związku, szkoda, że nie przeprowadza się jakiś anonimowych ankiet na ten temat.

Goście z tagu #przegryw często zastanawiają się jak to jest że normiki się parują, ano tak to jest że nie wybrzydzają (xD) i walą do wszystkiego co wygląda na dziewczynę. Takie moje obserwacje ludzi co się później przekłada na niskie zadowolenie w związku a później masz zdrady albo martwe łóżko.

#zwiazki
  • 10
@janciopan: no właśnie zastanawiałem się nad tym ostatnio. Miałem wśród znajomych kilka takich par, gdzie zastanawiałem się na #!$%@? oni są razem XD. Autentycznie sytuacja z jakiegoś wyjazdu ekipą. Gdzieś tam sobie chilluje w pokoju wieczorem, najpierw przychodzi ziomek i narzeka na swoją dziewczynie, po godzinie przychodzi jego dziewczyna narzekać na swojego chłopaka.
@wap_eeL: jest duża rozbieżność między tym co ludzie piszą w internecie albo w kolorowych czasopismach a rzeczywistością. Wiadomo my jako polacy mamy tendencję do narzekania na wszystko ale wiele relacji jest bardziej z przyzwyczajenia albo zainwestowanego czasu niż z jakiegoś prawdziwego uczucia. Nawet na głupich weselach to widać, jak pary się do siebie odzywają.
Jako typ wychowany na anime i grach powiem tylko że archetypy kobiet które są w tych produkcjach nie istnieją w rzeczywistości - to znaczy takie kobiety przeważnie nie istnieją. To są tworzone pewnego rodzaju ideały od facetów dla facetów no bo chłopy wiedzą mniej więcej czego inne chłopy chcą od kobiety. A kobiety takie 3D przeważnie mają dosłownie zerowe pojęcie czego chce chłop (oprócz seksu) i jak powinno się zachowywać.
@janciopan niskie zadowolenie w związku głównie się bierze z tego ze ludzie ze sobą nie rozmawiają na ważne tematy i często przestają ogarniać ze się mocno zaczęli rozmijać w potrzebach i planach na przyszłość. Co zabawne to gdzieś kiedyś czytałam ze na terapiach par czesto pomaga to by para miała budzik na jakaś godzinę i stoper na 15-30 min by pogadać o tym jak się czuja dzisiaj, jakie maja plany na jutro,
Jako typ wychowany na anime i grach powiem tylko że archetypy kobiet które są w tych produkcjach nie istnieją w rzeczywistości - to znaczy takie kobiety przeważnie nie istnieją. To są tworzone pewnego rodzaju ideały od facetów dla facetów no bo chłopy wiedzą mniej więcej czego inne chłopy chcą od kobiety. A kobiety takie 3D przeważnie mają dosłownie zerowe pojęcie czego chce chłop (oprócz seksu) i jak powinno się zachowywać.


@janciopan:
@AnonimoweLwiatko:

facetom sukcesu więc one to mają głównie wymagania i oczekiwania, a znacznie mniej myślą o tym co dadzą od siebie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jop, właśnie w fikcji kobiety są często takimi supportami które stoją obok chłopa i go wspierają, w praktyce jest odwrotnie. Przeważnie kobiety są źródłem problemów większych bądź mniejszych i czynnikiem wprowadzającym chaos. I nie mówię tego z jakąś super zgryzotą tak po
@Kitku_Karola: raczej niskie zadowolone bierze się z faktu, że spora część osób jest z kimś, byle kim, bo "miałem dość być sam", "tak jakoś się ułożyło" albo "przynajmniej kogoś już mam". Sporo par jest kompletnie niedopasowanych, ale tkwią tak razem latami by w końcu to kiedyś zakończyć.
@Aldehyd_Glutarowy tkwią latami bo nie gadają ze sobą i często nawet nie wiedza ze nie pasują do siebie. Ile to par co to po slubie okazuje się ze on nie chce dzieci a ona była świecie przekonana ze oświadczając się powiedział jej ze będą mieć tyle dzieci ile ona zechce xD bo działali na domysłach