Wpis z mikrobloga

Co się podziało z samochodami, że nic teraz prawie nie ma na sprzedaż... już nawet nie patrząc na ceny które od dłuższego czasu tylko rosną ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rozglądam się za kilkoma samochodami od dłuższego czasu i teraz nawet nic sensownego na otomoto nie można znaleźć, nawet patrząc na terenie całej polski (,) Jeszcze dwa miesiące temu było dużo więcej ofert, a teraz jak znikły to z wszystkich marek jednocześnie jakie przeglądałem XD
#motoryzacja
  • 14
  • 0
@trzaichlac69: to ja już 50% dorzuciłem xD I to nawet już nie chodzi, że te auta są ale droższe, bo ich po prostu nie ma (zostały jakieś same dziwne ulepy albo rozbite). Żebym jeszcze obserwował jeden wybrany model, to może bym zrozumiał, ale obserwuje kilka różnych modeli, marek i po prostu pustka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
@piwakk: w sumie te co pisałem o nich wątek
Leon 5F 1.8tsi manual, Audi A4 B8 polifit 2.0tsi automat, Mercedes w204 polifit 1.8/3.5 (3.5 praktycznie nie ma xd), dołączyłem guliette 1.75 tbi tct. Ja wiem że są pojedyncze sztuki, ale albo wyglądają na składane z przystanku albo cena wywalona w kosmos, a jeszcze dosłownie miesiąc temu było z czego wybierać ( ͡° ʖ̯ ͡°) ludzie nagle zaczęli
@Nullek: A no to już kojarzę :P

No akurat Leony 1.8 tsi to od dawna mają wywaloną cenę. Jak jeszcze na jesieni chciałem kupić takiego w DSG, to patrzylem że ceny były kosmos. W 2020 roku mogłem wziąć takiego 3 latka za 70k. Długo żałowałem, że nie wziąłem :P

No to trochę modeli masz do wyboru :D No musiało się sporo sprzedać lub ludzie ściągneli ogłoszenia. Ja sprzedaje Leona 1.4 TSI,
@Nullek: No jest ryzyko z tą skrzynią. Musiałbyś znaleźć coś co ma mały przebieg. Wtedy nadzieja, że pojeździ :D Znajomy ma Golfa 7. Kupił z przebiegiem 40k, teraz ma 90k. Jeździ po Warszawie + trasy. Zmienił olej raz albo dwa no i skrzynia od początku jeździ idealnie, zero problemów.

Z ciekawości oglądałem ze znajomym jakoś na wiosnę Leona 1.8 w DSG. Przebieg 90k, ale typ cały czas jeździł po Warszawie. Odejście
  • 0
@piwakk: dq200 ma suche sprzęgła i to jest ich bolączka, tam wymiana oleju wiele nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz ciężko takiego poniżej 200k znaleźć. A jak mam dac 50-60k za 1.8 DSG i potem 10k na remont skrzyni która i tak będzie delikatna ( brak możliwości chiptuninngu), to wolałbym dołożyć do cupry z mokrym sprzęgłem. Ale to wtedy to już się bym też zastanawiał czy
@Nullek: No jak już skrzynia siada to na pewno nie :D Ale jak za wczasu było robione to zakładam, że coś to da :D

No za 50/60k to faktycznie ciężko z niedużym nalotem :/

No Chipa zawsze można zrobić na 230/330 nm, ale ile to pojeździ to nikt nie wie :D

Też myślałem o cuprze, ale na samą myśl o codziennej walce z trakcją - podziękowałem.
@Nullek: ciekawe ceny, teraz to za 105k sprzedaje Ceeda '21 160hp 1.5t-gdi 7dct suche sprzęgła bl+aeb z 20k nalotu. Nowy i30n to kwestia 200k pln. Albo dołóż coś albo kup Fiestę 1.0 ecoboost manual, bo nie wróżę świetlanej przyszłości 1.8tsi za 50k - to będzie wyjeżdżone auto i sumaryczne koszty po 3 latach wyjdą cię jak jakiejś w miarę nowej sztuki za 150k

Za więcej kasy niż chcesz dać na to
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: bez przesady że utrzymanie 1.8 TSI przekroczy 100k XDD (to by trzeba było 5x silnik wymienić razem ze skrzynią). Te auta jakoś robią setki tysiący kilometrów (jest masa tych silników z przebiegami dochodzącymi do 400k) i koszty eksploatacyjne nie są jakieś ultra wysokie, a nawet kapitalka silnika to ułamek tej kwoty który poniesie się raz. Nowe auta też się psują więc to nie daje żadnej gwarancji. Nie popadajmy w skrajne