Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady motoryzacyjnej, bo szukam czegoś do amatorskiego powrotu do upalania po latach i rozstrzał mam jak z Częstochowy do Gdańska.

Miotam się pomiędzy:
E46 325ti
E87/81 120i 170km
MX5 NB 1.8
Fiesta ST150
Cooper S R53
207 GTi/RC

Najbardziej kusi mnie 325ti, ale mam wrażenie, że E87 będzie prowadzić się o niebo lepiej i da więcej przyjemności z jazdy pomimo mniejszej mocy.
Może ktoś z Was miał okazję jeździć autami z listy i jest w stanie napisać parę słów?

Nie nastawiam się na wyniki, bo to powrót i daje sobie rok na odgruzowanie umiejętności. Z tego powodu nie chce wkładać dużo kasy w sam zakup, bo nie wiem jak to wyjdzie z wolnym czasem na jeżdżenie, dlatego pomijam NC 2.0, Clio RS, BMW 130.

#motoryzacja #e46 #upalanie #kjs #wyscigi #tor #bmw #mazda #hothatch
  • 11
@matiJ nie chcesz kupować jedynki z tym silnikiem, zaufaj mi. Kup już lepiej to E46, zaoszczędzisz kupę nerwów i pieniędzy
@matiJ: Co do E87 to tylko 116i (przedlift) lub 130i (N52) - żaden inny silnik w tych autach się do niczego nie nadaje ale 116i ciężko upalać.

E46 - bardzo dobre, cokolkwiem z oznaczeniem X25i będzie wystarczające do upalania. Compacty są spoko bo ich prostackie tylne zawieszenie potrafi dać dużo frajdy.

NB 1.8i jest bardzo fajne, ale rdze mają niemiłosierną i są dosć drogie jak an Polskie warunki - polecałbym taką
  • 0
@obieq: tego jestem świadomy. I raczej więcej niż 3k.
@Walerin nie ogarniam oznaczeń silników z BMW więc takie info jest dla mnie cenne

@sorek pisząc o upalaniu nie miałem na myśli latania bokami tylko pojezdzawki na torze. Ale oczywiście bardziej skłaniam się ku RWD. Dobre FWD będzie bardziej skuteczne, ale jednak trochę więcej funu będzie z napędu na tył.

No to tylko utwierdziłem się w tym żeby szukać jak najzdrowszego 325ti
  • 0
@sorek: ale compact do dupy miał zawieszenie w E36 przy E46 nie ma aż takich różnic jak w E36.
Ale to info zaczerpnięte z neta więc no
ale compact do dupy miał zawieszenie w E36 przy E46 nie ma aż takich różnic jak w E36.


@matiJ: racja, faktycznie tak jest. W e36 miał uproszczoną konstrukcje.