Wpis z mikrobloga

Krótka historia o tym dlaczego warto regularnie zmieniać #pracbaza żeby podnieść zarobki. Zacząłem pracę w połowie 2020 roku, zarabiałem ok. 2200-2400 zł netto jako student na zleceniu. Od tamtej pory do dzisiaj zmianiałem pracę (i branżę) 3 razy, stale podnosząc kwalifikacje. Od lipca zaczynam nową pracę w branży docelowej do której nie jest łatwo się dostać, ponieważ jestem jeszcze młody i nie skończyłem jeszcze studiów i podyplomówki kierunkowej. W mojej poprzedniej pracy mając półtora roku doświadczenia zarabiałem 3800 netto i mogłem liczyć w tym roku na max 200 zł netto podwyżki. Mój nowy pracodawca na start zaoferował mi 5000 netto. Na takie zarobki w poprzedniej pracy musiałbym pracować jeszcze przynajmniej 2 lata, więc różnica dość istotna. Dla #programista15k i innych zawodów #pracait to pewnie marne grosze, ale ja się cieszę takim drobnym sukcesem, zwłaszcza że nowa praca otworzy mi szeroko dobre perspektywy zawodowe. Zachęcam każdego do odrobiny odwagi i zmiany pracy jeśli pensja nie styka a szanse na dużą podwyżkę raczej marne ()
#praca #chwalesie #wygryw
  • 16
@Stulejman_Beznadziejny No niestety pracodawcy nie bardzo chcą gadac o podwyżkach. Czesc z nich dostaje pietra jak złożysz wypowiedzenie to nagle kasa się znajdzie ale to raz zadziała chyba maks. W obecnej firmie jak się zatrudniałem to miałam 20% podwyżki względem poprzedniej firmy. Obecnie pracuje rok i są oferty gdzie inadziej za 20-30% więcej a mi tu dali maks 16% podwyżki jeszcze argumentując to jakby to było nie wiadomo jak wielka podwyżka i
@Stulejman_Beznadziejny: Aj tam marne grosze, też zaczynałem z 2500 i po studiach. Akurat był boom na informatykę i bootcampy więc ciężko było się na cokolwiek bez doświadczenia jako junior załapać, chyba, że praktyki miałeś w jakiejś firmie programistycznej to dało radę. Ja miałem trudniej bo praktyki miałem akurat przy naprawianiu sprzętu, nie przy kodowaniu. Podwoiłeś swoje zarobki także jest z czego się cieszyć. Co do odwagi, wiadomo, jak są możliwości i
@Stulejman_Beznadziejny: jakbyś poszedł na normlane studia to już byś dawno miał tyle zwłaszcza, że to niewiele ponad minimalną. Zrób jak każdy po zarządzaniu i przebranżow się na IT to 7k dostaniesz. W sumie opisz dokładnie jakie kwalifikacje nabyłeś po drodze, że takie zarobki masz?
@Stulejman_Beznadziejny: studia informatyczne to bzdura, trzeba zacząć w podstawówce czy gimnazjum interesować się IT to studia nie potrzebne. Predyspozycje do programowania ma każdy tylko po prostu nie lubisz pieniędzy.

Ile uczyłeś się BPMN, UML, zbierania wymagań?

W ogóle warto było marnować czas na te studia, chociaż dobre imprezy były?
@przegro_pisarz: Nie. Nie robisz tego co intuicyjnie do Ciebie "nie podchodzi"/nie interesuje na tyle byś szczerze sam chciał zainwestować w to więcej czasu. Tyle. Więc te predyspozycje to nie umiejętność by przyswoić wiedzę jeśli poświęcisz odpowiednią ilość czasu, a możliwość poświęcenia tego czasu nie robiąc tego wbrew sobie.