Wpis z mikrobloga

#komputery #monitory #vga #konwerter #kable #projektor #starekomputery

Chciałbym sobie podpiąć 2 monitory z VGA pod złącze HDMI w laptopie. Według Chat GPT takie konwertery z HDMI na 2 VGA są, jak zawsze jest pewny swojego zdania. Ja tam nic nie znajduję.

Kupiłem sobie przejściówkę z USB 3.0 na VGA - niestety jest tu wielkie opóźnienie.
Mógłbym kupić splitter z HDMI na 2x HDMI, a potem na te 2 HDMI podpiąć konwertery z HDMI na VGA, ale to byłoby kosztowne.
rukh - #komputery #monitory #vga #konwerter #kable #projektor #starekomputery

Chciał...

źródło: HDMI to Dual VGA converter, splitter

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@rukh: byś musiał mieć w laptopie displayport albo, albo usb-c ale obsługujące wyjście wideo, bo nie każde to ma.
Ponoć też przejściówki z usb 3.0 displaylink jakoś sobie radzą, ale nigdy nie testowałem i pewnie trudno będzie o taką z wyjściem vga. Najwyższy czas zezłomować te zabytki.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@wypokowy_expert: Tak, mam nawet taki konwerter z USB na VGA kupione na Aliexpress. Niestety opóźnienie około 500 ms. Ale ujdzie, do filmów czy gier ten jeden monitor nie będzie.
  • Odpowiedz
mam nawet taki konwerter z USB na VGA kupione na Aliexpress.


@rukh: te na usb 2.0 a taki pewnie masz to jest ostatnia padaka. One się jako tako nadają, żeby w knajpie ofertę żarcia wyświetlać na tv.

Nadawać 2560x1024 po HDMI, a na wyjściu by rozdzielało na 1280x1024 oraz 1280x1024.


@rukh: tylko, że nikt takiego splitera z hdmi nie zrobił.
  • Odpowiedz
To byłby pomysł. Nadawać 2560x1024 po HDMI, a na wyjściu by rozdzielało na 1280x1024 oraz 1280x1024.

Ale to tylko gdybanie.


@rukh: Nie dość że gdybanie to błędne gdybanie. Nie zrobisz z jednego wyjścia karty graficznej dwóch osobnych wyświetlaczy. USB działa bo to tak naprawdę okrutnie #!$%@? zewnętrzna karta graficzna.
  • Odpowiedz