Wpis z mikrobloga

Mój ostateczny "setup" na ten sezon. 3 folie i 3 daszki. Dwa daszki są już w całości zasadzone, pod trzecim jeszcze wylądują sadzonki papryczek, które miałem na sprzedaż i nie poszły :)

Jakoś kurła dużo wyszło :D

Więcej na:

https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

--

#chilizgobim

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo
gobi12 - Mój ostateczny "setup" na ten sezon. 3 folie i 3 daszki. Dwa daszki są już w...

źródło: IMG_20230611_175602

Pobierz
  • 27
kilka lat temu odbierałem gdzieś na Kabatach/Natolinie trzy sadzonki papryczek w kubeczka - wszystkie parapety były wystawione takimi kubeczkami. Dzisiaj @gobi12: wrzuca zdjęcie trzech tunelów, za 3 lata będzie robił nagrania z przelotu dronem nad plantacją a za 10 lat dwugodzinny film dokumentalny "Życie na ostro" gdzie latając śmigłowcem nad szklanym morzem będzie opowiadał o tych #!$%@? ziemiórkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • 3
tak z ciekawości, zdradzisz jaki masz model biznesowy?


@SynMichaua: Żaden. To w 100% hobby. Zdarza mi się odsprzedawać rośliny oraz owoce (zazwyczaj mam nadmiar), ale większość rozdaje po rodzinie/znajomych. W tym roku przegiąłem z ilością i już jestem na skraju tego co można nazwać rozsądnym hobby XD

Sosy robię, tak samo proszki, płatki, marynaty, wędzone, ale ich nie sprzedaje, bo musiałbym się bawić z działalnością i sanepidem co w ogóle mija
Super ze się rozwijasz. Boję się tylko, ze ta folia to przetrwa tylko jeden sezon. Gdybyś chciał pójść w większy format to polecam forum na fejsie Paprykorze lub Producenci papryki.
W okolicach Potworowa rolnicy w tysiącach tuneli mają paprykę słodką i inne warzywa. Na pewno coś doradzą.
@gobi12 Z paczki testowej twoich papryczek, kupionych dwa lata temu, odzyskałem nasiona i w tym roku z ciekawości posiałem. Miało być kilka krzaków, wyszło prawie 40 :D . Kawalerka tego nie wytrzymała i deportowałem część do rodziców. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ale nie o to pytanie. Ta klasa nadaje się na uprawę papryk? Mam pole przy lesie i właśnie szukam pomysłu na wykorzystanie, jak ten sezon będzie udany ;) Wodę skąd
@gobi12: Robiłem na prędce tunel foliowy, bo kobieta wysadziła na parapecie okiennym kilkadziesiąt krzaczków pomidorów koktajlowych.
Całkiem nieźle to wyszło.
Zastosowałem pręt żebrowany zbrojeniowy 12 mm o długości 6 metrów każdy wygięty w pałąk z końcami osadzonymi w bloczku fundamentowym osadzonym równo z gruntem - otwór koniec pręta w bloczku wykonany wiertłem fi 14 mm.
Szerokość wyszła ok. 2 metry, zaś wysokość po środku ok. 2,4 metra. Zastosowałem 5 prętów rozstawionych