Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie
Ostatnio zaczęły przychodzić mi drakońskie faktury za prąd w Gdyni. Zaznaczę że jest to mieszkanie w wielkiej płycie. Z około 300zl zrobiło się ostatnio 700zl. Są też płatności co dwa miesiące . Byłem z ostatnimi fakturami w punkcie stacjonarnym Energa ale powiedzieli że nic z tym nie mogą zrobić. I teraz pytanie : jest cos co potrafi zaradzić takim wysokim rachunkom ? Sam za bardzo nie odnajduje się w tych fakturach, i potrzebuje porady. Może ktoś zna się na innych taryfach (mam G11) i potrafi mi to logicznie wyjaśnić. Pozdrawiam
#trojmiasto #prad #elektryka #energa
  • 21
@KwasneJablko: nie przekroczono bo naliczanie startuje od 01.01.2023.
Zreszta to nie bylby klopot, a nawet zbawienie u OPa, poniewaz maksymalna cena brutto za 1 kWh po przekroczeniu 2000 kWh to 0.85 zl. W tym przypadku juz teraz jest ponad 1.00 zl ale netto (!).
@chickenpower: Wygląda na to, że masz podpisaną aktywną ofertę terminową na dostawę energii ze stawką przekraczającą cenę wg ustawy i wg taryfy URE. To jest dopuszczalne. Bardzo możliwe, że ty lub ktoś jako poprzednia strona umowy podpisał umowę terminową z jakąś ofertą typu "energia z usługami fachowców", gdzie ceny prądu mogą być wyższe niż w standardowej taryfie regulowanej bez usług dodatkowych. Świadczy o tym obecność opłaty handlowej i zawyżona cena energii
@chickenpower: Potwierdzam to, co napisał Setral. Też mieszkam w Gdyni i też w wielkiej płycie. U mnie na rachunku nie ma opłaty handlowej, w ogóle. Jeżeli u ciebie na rachunku jest opłata handlowa, to znaczy, że masz ofertę komercyjną z jakimiś dodatkowymi duperelami typu fachowcy w cenie i dlatego więcej płacisz za prąd i nie masz niższej ceny gwarantowanej przez rząd. U ciebie jest 1,05 zł netto za kWh, a u
@chickenpower masz opłatę handlowa na fakturze znaczy że masz jakieś dodatkowe usługi? Np fachowców, dostałeś kartę prezentowa albo kartę multisport? Oni to wciskają na siłę zamiast 'zwykłej umowy' bez dodatków. U Ciebie to jest ok 60zl co 2 miesiące.

Spróbuj przejść na taryfe bez opłaty handlowej, ale najpierw sprawdź warunki czy Ci się opłaci.