Wpis z mikrobloga

@aczutuse pamiętam jak dostawałem na linkedin oferty pracy bezpośrednio dla firmy z Niemiec i bylem zawiedziony stawkami, praktycznie tak jak w Polsce. Nawet firma, która oferowała relokację do Monachium.

Jak się popatrzy na oferty z widelkami, dla seniorów stawki kończyły się max 100k euro, ze średnią jakieś 70-75k
@Bejro dajesz takie oferty
NieBendePrasowac - @aczutuse pamiętam jak dostawałem na linkedin oferty pracy bezpośr...

źródło: IMG_20230619_131605

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bejro 100k euro to 8k miesiecznie brutto, patrze na kalkulator i 4.5k netto? co daje 20k zlotych miesiecznie vs 15k w polsce i polskie ceny?
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: jednym z kamieni milowych w moim indywidualnym postrzeganiu rzeczywistosci bylo zdanie sobie sprawy ze zarobki w IT w Polsce wcale nie odstaja jakos bardzo od zachodnioeuropejskich (na poziomie mid/senior). Do tego w Polsce mozna placic znacznie nizsze podatki niz na Zachodzie.

Naprawde dobre stawki to trzeba w USA szukac a nie w EU
  • Odpowiedz
  • 0
@ElMatadore No ale trochę bez sensu jest brać pod uwagę jakieś johannexy które będą płaciły dużo mniej niż prawdziwi gracze, tak samo jak ma to miejsce w Polsce. A programista15k raczej mierzy wyżej niż to. Do tego w poważnych firmach nikt nie patrzy na narodowość obsadzając pozycje menadżerskie, bo to się po prostu nie opłaca.
  • Odpowiedz
@Bejro: realia sa takie, ze jesli mozesz u "globalnego gracza" w Niemczech zarabiac ponad 100k EUR rocznie, to najpewniej mozesz tez zarabiac ponad 100k EUR rocznie pracujac z Polski, bo niemieckie firmy tyle nie placa. Jesli nie masz takiego skilla, to gadamy o wartosciach rzedu 50-60K EUR w Polsce vs 70-80K EUR w Niemczech i to przed podatkami, gdzie w Polsce mozesz placic mniej i generalnie koszty zycia sa mniejsze
  • Odpowiedz
@Bejro: zdecydowana większość ofert z Niemiec jakie widziałem na job boardach, LinkedIn, przesyłanych ofertach bezpośrednich oscylowała koło 80k €. Mówię o senior Java dev, w innych językach może jest lepiej. Ale DE wcale nie jest taka mekka zarobkową, prędzej UK, ale to też nie standard
  • Odpowiedz
@wafel93: Też nie wiem na ile nazewnictwo pozycji jest spójne z tym używanym na wykopie. U mnie jest Intern - Regular - Senior - Team Lead i zarobki (na podstawie raportów) to około 40+ -> 70-100 -> 90-120 -> 120-200 k€ brutto na rok.
  • Odpowiedz