Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tekserew: Wspaniała tradycja. Inne kultury mają w tradycji brać ślub z kilkunastoletnimi dziewczynkami, to też powinno się uszanować, wszak to część kultury. Podobnie jak kamienowanie gejów czy składanie w ofierze. To TYLKO kultura, no, chyba, że chodzi o tę całą "równość" i nie robienie krzywdy żyjącym i czującym istotom. Wtedy to NARZUCANIE ideologii. Myślę, że jako człowiek rozumny, a może nawet wykształcony, zdajesz sobie sprawę, że ciąży na nas pewna odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
Myślę, że jako człowiek rozumny, a może nawet wykształcony, zdajesz sobie sprawę, że ciąży na nas pewna odpowiedzialność.


@Abstrakt: antropologia kulturowa - miałem kiedyś taki przedmiot na studiach. Podobno jest to przedmiot obowiązkowy na liczących się uniwersytetach na świecie.
Z zasady nie ingeruje się w inne obce kultury, a tym bardziej nic nie narzuca, więc @tekserew ma rację.
  • Odpowiedz
Robia to setek lat. Nalezaloby to uszanowac. Jedni zabijaja delfiny, inni psy, a inni krowy


@tekserew: gówno prawda. Zabijamy krowy, kurczaki, świnie bo potrzebujemy jedzenia (i jakieś skóry itp.). Praktykowanie zabijania zwierząt dla zabawy jest co najmniej niezdrowe.
Podobnie corrida czy myślistwo, jeśli celem jest głównie rozrywka. Albo ubój rytualny
  • Odpowiedz
@tekserew: nie, należy zaprzestać zabijania inteligentnych zwierząt. Nie ma racjonalnego powodu, żeby nie nadawać inteligentnym zwierzętom takich praw jak dzieciom. Jedynie dyskryminacja ze względu na gatunek sprawia, że je zabijamy.
  • Odpowiedz
@Kumpel19 Pewnie teraz myślicie, ze w czasach kiedy mięso jest ogólnodostępne przecież nie ma potrzeby robienia takiej rzezi… hola, a czy wiecie skąd się bierze mięso w sklepie?

Oburza nas zabijanie zwierząt kiedy je widać, kiedy leje się krew, słychać pisk zwierząt, które walczą o życie, a nie oburza nas jak zwierzęta są trzymane w masowych hodowlach, tylko po to, aby ostatecznie wylądować na talerzu. Nigdy nie będą miały one możliwości zobaczenia
  • Odpowiedz
@neeet:

Z zasady nie ingeruje się w inne obce kultury, a tym bardziej nic nie narzuca, więc @tekserew ma rację.


Gdyby nikt nie ingerował w waszą „kulturę” tysiące lat temu, to dalej bylibyście małpami z tego głupszego i słabszego szczepu, patrząc bo bzdurach jakie pisze część sprytnych inaczej w tym temacie. XD

Tradycja to robienie oscypka albo taniec ludowy. Zabijanie zwierząt „bo tak” to bycie zjebem. To samo dotyczy tych z
  • Odpowiedz
@Mikroblog_Premium: Powiedział wykopek nad talerzem z szynką i rosołem a potem zje jeszcze rybkę ze zbyt eksploatowanych połowisk :))

@NieBendePrasowac Ale typowy wykopek xD Corrida, współczesne myślistwo okej, ale przecież oni zabijają te delfiny dla mięsa właśnie. Wiesz jak wyglądają wyspy owcze? Nie da się nic tam uprawiać i hodować (może poza owcami), trzeba się opierać na tych delifnach żeby nie polegać w całości na eksporcie jedzenia. Czy w takim razie
Szalom - @Mikroblog_Premium: Powiedział wykopek nad talerzem z szynką i rosołem a pot...
  • Odpowiedz
@Szalom Wszystko ładnie, merytorycznie wytłumaczone i ja to wszystko rozumiem, ale...

Jaki jest sens robienia takiej pokazówki? Na fotografii widać tłum ludzi na plaży. Jeżeli Człowiek poluje, żeby zdobyć pożywienie to nie organizuje z tego wielkiej fety. Oczywiście, że jestem mięsożercą (oprócz wołowiny) i stwierdzam, że czym innym jest ubój rytualny, a czym innym zapewnienie takiemu zwierzęciu w miarę szybkiej śmierci np. za pomocą prądu.
Jak i tak je hodujemy w wiadomych
  • Odpowiedz