Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jeśli już tak zagłębiamy się w tradycje to poczytaj o prawie pierwszej nocy. Czy ta tradycja też powinna być kultywowana?


@Mikroblog_Premium: Jaki argument... Co to ma do rzeczy? Czy ja mówię że dobrze że zabijają delfiny? Nie. Mówię że każdego dnia ty się przyczyniasz do zabijania MILIONÓW zwierząt różnych gatunków, więc jeśli masz problem z delfinami to tylko racjonalizujesz swoje zabijanie zwierząt bo jest dobre, a innych nie.

No właśnie otoczka - jak pisałem nie do ciebie, myślę że dużo sobie dopowiadasz. Jak nagle zabija się nie wśród wysokich murów i budynkach bez okien to tobie jest wygodnie, a według ciebie wszystko jest okej xD Jak nagle zabija się na widoku to BAD. Tobie nie chodzi o dobro zwierząt. Tobie chodzi tylko i wyłącznie o komfort psychiczny swój własny. Widzisz ładnego schabowego zapakowanego w plastik w sklepie, nie widzisz cierpienia świni, gdzie śmierć to tylko jeden aspekt, bo wcześniej miały tragiczne życie w hodowli, gdzie były wykorzystywane, przetłoczone, albo nawet trzymane w klatkach laktacyjnych w które zwierzęcia dostają odleżyn i czasem przygniatają swoje dzieci, bo nie mogą się ruszyć, znęcane, zaniedbywane. Te orki przynajmniej miały dobre życie w morzu przez wiele lat. Ale ciebie to nie interesuje bo ty tego nie widzisz. Ważniejsze są orki, czy tam delfiny, dokładnie
Szalom - >Jeśli już tak zagłębiamy się w tradycje to poczytaj o prawie pierwszej nocy...
  • Odpowiedz
trzeba się opierać na tych delifnach żeby nie polegać w całości na eksporcie jedzenia. Czy w takim razie jest to dobre? Niczym to się nie różni od twojego jedzenia mięsa, więc nie racjonalizuj sobie tego xD


@Szalom: przede wszystkim, nie przeczytałeś dokładnie mojego komentarza i nie zwróciłeś uwagi do czego sie odnosi.
Odniosłem się do komentarza, który mówił że tradycje należy szanować, jakie by one nie były. Zauważ, że nawet nie napisałem nic o zabijaniu delfinów na Wyspach Owczych, bo zwyczajnie nie wiem o tym zwyczaju i nie czytałem o nim. Oparłem się o założenie, że to tradycja podobna do corridy, nie przyjąłem że tak jest na 100%

Na drugi raz zastanów się zanim napiszesz coś o
  • Odpowiedz
@Rga79 Dlaczego łączysz tradycyjny ubój rytualny z chowem przemysłowym? Nie stwierdziłem, że pochwalam takie coś mimo bycia mięsożercą. Czy widziałeś, żeby ktoś w Polsce zabierał świnie na plażę i je tam szlachtował? Rozumiem potrzeby ludzkości, nie oszukujmy się samymi ziemniakami nie będziemy się żywić. Tylko po co robić z tego pokazówkę?
Poza tym jedyne czego nie trawie w tym temacie to myśliwi i kłusownicy. Yebane niedowidzące dziadki, biegające bo lesie z
  • Odpowiedz
@Mikroblog_Premium: Jaką pokazówkę? Nic nie rozumiesz z tego co robią na wyspach owczych. Te zwierzęta nie cierpią jak przy oboju rytualnym.

Czyli jedyne czego nie trawisz to zabijanie zwierząt w lasach, ale farmy przemysłowe gdzie zwierzęta codziennie cierpią jest okej? Fajnym hipokrytą jesteś.
  • Odpowiedz
@Rga79 Przeczytaj moją wypowiedź drugi raz, a potem trzeci aż poprawnie ją zinterpretujesz. Napiszę jeszcze raz, bo mogło Ci umknąć:

Nie stwierdziłem, że pochwalam takie coś mimo bycia mięsożercą
  • Odpowiedz
Dlaczego łączysz tradycyjny ubój rytualny z chowem przemysłowym?


@Mikroblog_Premium: Dlaczego łączysz ubój rytualny z tym co się dzieje na Wyspach Owczych? Te zwierzęta są bardzo szybko zabijane, nie tak jak w ubole rytualnym. Jesteś typowym "nie znam się, to się wypowiem".
  • Odpowiedz
@Rga79 Wiedziałem, że Cię to striggeruje, ponieważ wywnioskowałem po awatarze, że prawdopodobnie możesz mieć coś wspólnego ze środowiskiem myśliwych. Któż inny ustawiłby jelonka z porożem na profilowym? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz