Wpis z mikrobloga

@ananasowy:

To nie jest prawda.

To jest prawda. Pomoc socjalna zmniejsza znaczenia innych niż wygląd cech mężczyzny. Wpychasz na siłę aborcję do wątku, która utrudnia życie ludziom, ale nie ma wpływu na rynek matrymonialny.

No widzisz, ja czytam co piszą feministki i one właśnie krytykują wygórowane oczekiwania kobiet co do zarobków partnera.

To co mówią to jedno, to co robią to drugie. Nawet feministki szukają mężczyzny, który spełnia ich patriarchalne oczekiwania.
@TeBerry:

Oprócz oczywiście przymuszania ludzi do określonego stylu życia.


No chyba, że chodzi o zabieranie 60% zarobków i dawanie socjalu kobietom. Zabranianie posiadania wielu mieszkań i latania samolotem.

@OskarDw: No cóż. Państwa, które dają wolność osobistą, ale równocześnie pobierają duże podatki są znane również jako miejsca najlepsze do życia na świecie. Państwa, które mają niskie podatki, ale również mają niskie swobody obywatelskie są jednymi z najgorszych miejsc do życia na świecie.

Zmuszanie ludzi do określonego stylu życia, a pobieranie od nich podatków to dwie różne sprawy.
@OskarDw: No i teraz gadasz z sensem. Nie wiem ile procentowo jest feministek, ale może i 1%. Chodzi tylko o to, żebyś nie oskarżał feminizmu o preferencje ogółu kobiet, bo jak ci wykazałem, mieszasz te pojęcia. Można dyskutować o preferencjach kobiet, jak najbardziej. Jak są szkodliwe to można krytykować. Ale krytyka feminizmu jest tu po prostu adresowaniem pretensji w złą stronę.
@ananasowy: ale moim zdaniem można rozmawiać o tym, że w lewicowych kręgach zależnie od tematu jest egalitaryzm na pełnej a w innych jest prawie libkowe pull yourself by the bootstraps / nie mój problem radź se sam / jak ci nie idzie to znaczy że coś robisz źle (just world fallacy)
@evilman_: pełna zgoda, niestety rozbicie na lewicy to gorzej niż upuszczenie iPhona szybką do dołu albo mapa z rozbiciem dzielnicowym Niemiec. Dlatego dla niezorientowanych pobocznych widzów można pomylić prawdziwych egalitarystów z libkami liberalnymi światopoglądowo (aka pull yourself by the bootstraps + tęczowy kapitalizm [zmiana logo w czerwcu i absolutnie żadnego konkretnego ruchu który miałby faktycznie wspierać osoby LGBT]).
Tak, to było powszechne. Kiedy większość pracowała na roli i była niepiśmienna


@TeBerry: widzisz, już wtedy wykminili co rozwiązłość robi ze społeczeństwem
Tak, to ich jedno z genialnych i ponadczasowych odkryć


@TeBerry: to nie odkrycie a obserwacja typie xd
To, że nie zawsze potrafili powiązać dobrze przyczynę ze skutkiem, bo nie mieli na tyle wiedzy nie znaczy, że nie potrafili czynić obserwacji xd