Wpis z mikrobloga

@OskarDw: Sory, ale z dupy to porównanie. Zmuszanie ludzi przez jakiś centralnie sterowany organ do zawierania związków, nie byłoby równoważne z postulatami socjalnymi, nawet tymi głupimi. A o darmowych podpaskach w szkołach to sobie jeszcze doczytaj, bo nie mają nic wspólnego z roszczeniowymi madkami.
  • Odpowiedz
@OskarDw: dokładnie o tym mówię, w pierwszym przypadku nie istnieje żadne systemowe rozwiązanie problemu, więc nie można czynić zarzutu systemowi z takiego stanu rzeczy.
  • Odpowiedz
@eyehategod: W Polsce mamy niskie bezrobocie i płacę minimalną pozwalającą się utrzymać. Żadna pomoc systemowa nie jest potrzebna zdrowym osobom.

@Charz: Bardzo dziwna logika. To, że nie istnieje rozwiązanie(a istnieje) nie znaczy, że nie można czegoś winić.
  • Odpowiedz
Zmuszanie ludzi przez jakiś centralnie sterowany organ do zawierania związków


@Charz: przecież to powszechne od wielu wieków wśród wielu kultur. Zakaz cudzołóstwa i tylko jeden prawny partner. Niech sobie wybiorą jaki, nie musi być przymusu
  • Odpowiedz
@OskarDw: Typowe dla lewicy, a w szczególności aktywistek. Wszystkie moje poglądy są prawdą objawioną i powinny być zapewnione przez państwo. Jakakolwiek krytyka ich poglądów w najmniejszym stopniu to faszyzm, szowinizm, rasizm, itp.
  • Odpowiedz
@OskarDw: Jeśli system nie ma obiektywnej możliwości zaoferowania żadnych skutecznych rozwiązań w tym zakresie, to nie możesz go winić że Ci tego nie zapewnił. To chyba dosyć logiczne.
@pywc Takie rozwiązanie nadal nie sprawi, że nieatrakcyjny facet znajdzie kogokolwiek, kto będzie nim zainteresowany. W dalszym ciągu to tylko jego problem i tylko on może zwiększyć swoją atrakcyjność na tym rynku.
  • Odpowiedz
@Charz: Nikt nie wini systemu, że czegoś nie zapewnił, przecież odnoszę się do sytuacji, gdzie ktoś napisał "każdy jest kowalem własnego losu". Próbujesz mi wcisnąć w usta słowa, których nie powiedziałem i pokrętną logiką mnie zdyskredytować.
  • Odpowiedz
@OskarDw: Zarzut dotyczył tego, że jako przykład hipokryzji, zestawiłeś dwie sytuacje które nie są równoważne. Nawet w państwie skrajnie socjalnym, są pewne aspekty życia, w których jesteś zdany tylko na siebie, przykładowo walka o zainteresowanie płci przeciwnej. Z tego powodu, julka z twojego wpisu nie byłaby hipokrytką. Gdyby w memie na dole zamiast "rynek matrymonialny" byłoby np. coś o domach samotnego ojca i dziecka, to byłoby to trafne wytknięcie hipokryzji.
  • Odpowiedz
Tu chodzi o podejście do problemów. W jednym przypadku winna jest jednostka, a w drugim system.


@OskarDw: ale wiesz, że jak przestaniesz karmić się fejk niusami ze skrajnie prawicowych banieczek to 99% twoich problemów ze "światem" (urojeniami w twojej głowie) zniknie? Kurczę, lepsze te baity piszcie. Darmowe podpaski w szkołach są rzeczywistym postulatem, ale nie znam nikogo kto by #!$%@?ł takie prawicowe chochoły typu "uwu jestem lewicowa julka należy mi
  • Odpowiedz
Lewicowe Julki, gdy mowa o samotnych mężczyznach: WEŹ SIĘ W GARŚĆ, KAŻDY JEST KOWALEM WŁASNEGO LOSU!


@OskarDw: to jest ciekawe, że większość problemów inceli jest poruszana przez feministki, które mocno się wstawiają za dyskryminowanymi mężczyznami, ale prawicowa banieczka nie pozwala na przeczytanie tego, co piszą feministki jak Herzyk czy Maja Staśko bez toczenia piany na mordzie.
  • Odpowiedz
@Charz: Ehh, spróbuję ostatni raz.
Julka z wpisu, mówi, że za jej słaby stan finansowy i brak mieszkania w stolicy odpowiada system.
Ta sama Julka uważa, że za samotność mężczyzna odpowiada on sam i nie ma prawa się żalić, tylko musi się wziąć w garść.

@ananasowy To tylko mem, oznaczyłem to #heheszki, a nie #polityka. Bardziej rzeczywistym przykładem może być 800+, kredyt 0%, czy
  • Odpowiedz
Fajnie, że sobie wyobraziłeś co myślę. Ja wiem, że feministki czasami się wstawiają za incelami, ale w ogólnym rozrachunku robią więcej szkody, niż pożytku.


@OskarDw: nieironicznie chętnie bym poczytał ten rozrachunek, taki merytoryczny, rzeczowy, w punktach
  • Odpowiedz
@ananasowy:
To są główne powody pogorszenia się sytuacji na rynku matrymonialnym dla normalnych mężczyzn:
- Feminizm promuje rozwiązłość seksualną i usprawiedliwia kobiety
- Kobiety dostają dodatkowe przywileje i nie muszą się martwić o jakość partnera, mogą zwracać uwagę tylko na wygląd, bo państwo zawsze im pomoże
- Feministki walczą z patriarchatem tylko tam, gdzie im się to podoba i mężczyźnie trudniej zadowolić kobietę. Z jednej strony zarobki mają być takie same, a z nadal oczekuje się od mężczyzn, żeby zarabiali lepiej. Walka z patriarchatem to taki kolos, któremu feminizm uciął jedną nogę i #!$%@?śmy się na ryj. To wszystko powinno się dziać
  • Odpowiedz
@Charz:

Takie rozwiązanie nadal nie sprawi, że nieatrakcyjny facet znajdzie kogokolwiek, kto będzie nim zainteresowany. W dalszym ciągu to tylko jego problem i tylko on może zwiększyć swoją atrakcyjność na tym rynku.


Niby tak ale nie do końca. Taki postulat można porównać do lewicowych postulatów aby jedna osoba mogła posiadać jedno mieszkanie (przykład: https://oko.press/jedna-osoba-jedno-mieszkanie-partia-razem-chce-niemal-zupelnie-zlikwidowac-najem-krotkoterminowy)
Tak samo dzięki temu podaż na rynku matrymonialnym nie byłaby tak zaburzona tym że 10% chadów
  • Odpowiedz
Kobiety dostają dodatkowe przywileje i nie muszą się martwić o jakość partnera, mogą zwracać uwagę tylko na wygląd, bo państwo zawsze im pomoże


@OskarDw: To nie jest prawda. Wiesz, to trochę płytkie spojrzenie na sprawę. Żeby być uczciwym trzeba popatrzeć zarówno na przywileje, jak i minusy bycia kobietą w Polsce. Są przywileje i nikt tego nie neguje (osoby o feministycznych poglądach raczej zgodnie krytykują nierówny wiek emerytalny chociażby), z drugiej strony masz zakaz aborcji, który - ciężko się z tym kłócić - zagraża życiu kobiety i są ofiary tego zakazu. To trochę niefajna ruletka o własne życie lekko mówiąc.

- Feministki walczą z patriarchatem tylko tam, gdzie im się to podoba i mężczyźnie trudniej zadowolić kobietę. Z jednej strony zarobki mają być takie same, a z nadal oczekuje się od mężczyzn, żeby zarabiali lepiej. Walka z patriarchatem to taki kolos, któremu feminizm uciął jedną nogę i #!$%@?śmy się na ryj. To wszystko powinno się dziać
a.....y - >Kobiety dostają dodatkowe przywileje i nie muszą się martwić o jakość part...

źródło: Ffm75uyX0AE8HD2

Pobierz
  • Odpowiedz
przecież to powszechne od wielu wieków wśród wielu kultur. Zakaz cudzołóstwa i tylko jeden prawny partner. Niech sobie wybiorą jaki, nie musi być przymusu


@pywc: Tak, to było powszechne. Kiedy większość pracowała na roli i była niepiśmienna.

Niech sobie wybiorą jaki, nie musi być przymusu


Oprócz oczywiście przymuszania ludzi do określonego stylu życia.
  • Odpowiedz