Wpis z mikrobloga

Jak mnie bawią wielce oświeceni, którzy narzekają na minimalną xD wytłumaczcie mi czemu mam nie głosować na pis
Teraz zarabiam 3490zl brutto, a będę zarabiał 4000 brutto. 510zl więcej. *więcej*. Gdzie tu moja strata?

#polityka #pracbaza
  • 76
  • Odpowiedz
@huudyy Jeśli tu są, to najwidoczniej też ich stać. Swoją drogą chciałbym o coś zapytać: od dawna masz maskowane problemy z samooceną w życiu realnym? Mocno to dokucza?
  • Odpowiedz
Poza tym czemu sam nie zatroszczysz się o swoje wynagrodzenie? Płaca minimalna to jest dla niewykwalifikowanych pracowników. Czemu nie podnosisz swoich umiejętności? Czemu nie negocjujesz z pracodawcą


@eloar: Bo mi #!$%@? firma ktora mialem 7 lat splonela miesiac po splacie kedytu inwestycyjnego i zaczelem zycie od zera z poduszka finansowa 4k zlotych bo kredyt wszystko pochlanial? Ale spoko. Skonczylem technikum bo mi mowili ze jak sie pojdzie do technikum to
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: no i co, nie ma dla kucharza po technikum żadnej ścieżki rozwoju?

Bo mi #!$%@? firma ktora mialem 7 lat splonela miesiac po splacie kedytu inwestycyjnego


ubezpieczenia od pożaru nie było, czy miałeś jeszcze inne długi, które postanowiłeś pokryć kasą z ubezpieczenia?

Nie wierzę, że ktoś kto prowadził biznes przez lata teraz jebiąc za minimalną krajową marzy o jej podniesieniu przez rząd. Ktoś taki by kojarzył, że to tylko
  • Odpowiedz
@Rudinji:

zgadnij obniży sobie dochód firmy czy przeniesie to na ceny usług ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?


Ewentualnie zoptymalizuje procesy w swojej firmie i okaże się, że nie potrzebuje 100 pracowników. Ofiarą może być np. OP. Skoro zarabia minimalną jest to dość prawdopodobne xD
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: nie, nie zmieni, bo mam pewne wartości i nie zostanę kurtyzaną mentalną jeśli miałbym na ulicy wylądować. Możesz być "przepełnioną toksycznym jadem" jęczybułą liczącą na ochłapy od "państwa". Tobie nic się nie zmieniło, zawsze taki byłeś. Bez ubezpieczenia, bez zabezpieczeń, bez myślenia o przyszłości. Czarny scenariusz Cię "złamał", bo nigdy go nie rozważałeś i nigdy się nie zabezpieczyłeś.
  • Odpowiedz
510zl więcej


@Goronco: 500+ to też było więcej. Tyle że jak wchodziło, to za minimalną bez 500+ byłeś w stanie kupić więcej niż teraz z 500+. Skończy się tak, że będziesz jeszcze biedniejszy niż jesteś teraz.
  • Odpowiedz