Wpis z mikrobloga

Jak mnie bawią wielce oświeceni, którzy narzekają na minimalną xD wytłumaczcie mi czemu mam nie głosować na pis
Teraz zarabiam 3490zl brutto, a będę zarabiał 4000 brutto. 510zl więcej. *więcej*. Gdzie tu moja strata?

#polityka #pracbaza
  • 76
  • Odpowiedz
@Goronco: Ale wiesz, że wraz z rosnącą pensją wzrosną koszty pracodawcy, co podniesie ceny usług? Podsumowując, będziesz na tym stratny, a pan PIS będzie zadowolony, bo więcej podatków z ciebie ściągnie.
  • Odpowiedz
@Goronco przy kasie w sklepie, bo obok Ciebie więcej zarobi także kasjerka ze sklepu, magazynier, kierowca, który przywiózł towar, ludzie który wyprodukowali te produkty, pan z elektrowni, pan z gazowni.
  • Odpowiedz
@Goronco: Logiczne. Pracodawca ma powiedzmy 100 pracowników i koszt jednego to 4k więc na wynagrodzenia traci 400tysięcy. Po podwyżce będzie to powiedzmy 5k, więc skądś musi to 100tyś wziąć i zgadnij obniży sobie dochód firmy czy przeniesie to na ceny usług ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  • Odpowiedz
@Goronco: a czemu podnoszą tylko na 4000 brutto? Przecież jakby podnieśli na 10000 np to ludziom by się życia odmieniały. Leasingi,hipoteki by bez problemu spłacali. Czemu więc nie zrobią tego jednego prostego ruchu by wygrać wybory tylko tak mało podnoszą?
  • Odpowiedz
@Berkel_88: jak cwaniaków XD Po to ktoś ma firmę, żeby na niej zarabiać hajs. Nawet nie wiesz jakie są koszty prowadzenia działalości, ile masz śmiesznych opłat. Dolicz sobie do tych 400 tyś zus, prąd, gaz, opłaty recyklingowe, podatki od nieruchomości itd..
  • Odpowiedz
@Berkel_88: to rzuc papierem, przeciez nikt ci nie kaze pracowac. Mozesz jesc robaki i spac w szalasie w lesie. Albo zaloz wlasna firme? Pewnie szybko by sie okazalo sie jednak wrocisz kierownika zlotego w raczke calowac xD
  • Odpowiedz