Wpis z mikrobloga

Po podwyżce będzie to powiedzmy 5k, więc skądś musi to 100tyś wziąć i zgadnij obniży sobie dochód firmy czy przeniesie to na ceny usług ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rudinji: Przecież ten sam pracodawca już podbił stawki swoich usług i towarów, bo inflacja wynosiła 20%, a płaca minimalna rośnie po inflacji, a nie wyprzedzająco, więc to jest tylko wyrównanie do tego co było wcześniej.
@Lorne ale z was dzieci, widać, nie przepracował iście nawet miesiąca na uop. Podziekujcie wszystkim januszom biznesu, którzy przez dzieiecioleci lat cisneli na najnizkesz krajowej milony ludzi, to przez nich teraz rząd kupuje sobie głosy na wybory
@Goronco:

bo wzrosna koszty pracy i chleb bedzie kosztowal 20zl

chlop nie glosuje na pis

pis nie podnosi minimalnej

koszty pracy i tak wzrastaja i chleb kosztuje 20zl

XD

lepiej zaglosuj na ten pis zanim peo odda te pieniadze starym babom XD

kiedys to sie rewaloryzacja nazywalo, w uk to przeciez dziala, podnoszona jest minimalna, bez tego ludzie by chyba zarli kamienie
twardy_kij - @Goronco: 
bo wzrosna koszty pracy i chleb bedzie kosztowal 20zl
chlop n...
Teraz zarabiam 3490zl brutto, a będę zarabiał 4000 brutto. 510zl więcej. *więcej*. Gdzie tu moja strata?


@Goronco: inflacja, mówi Ci to coś? jaki sens zarabiać więcej jak w sklepie zostawiasz więcej?

Ogólnie polecam poczytać co się zaczęło w 1984. W skrócie rząd zaczął podnosić płace minimalne i ogólnie płace w budżetówce. "long story short" w 1994 zaczęła się denominacja, która skończyła się w zasadzie w 1996, a polegała na podzieleniu
@huudyy Ja to się tylko zastanawiam jak ktoś, kto nie potrafi zauważyć ironii walącej go w twarz, może zarobić więcej niż minimum. Masz mnóstwo szczęścia w życiu widocznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@huudyy: Jeszcze na studiach zalozylem wlasna firme. Przezywala wzloty i upadki. W 2020 roku rozkradli mi ja z calego zatowarowania. Wzielm kredyt na 50k. Miesiac po splacie i wyjscia na prosta fimra splonela. Przez 7 lat rozwijalem tylko ja, dbajac o kontakty, klientow o wszystko. I nagle wszystko stracilem jednego dnia. Wiec stul pysk spocony wykopku z tlustym kucem bo jedynym robakiem to jestes tutaj Ty.