Wpis z mikrobloga

#danielmagical
I pomyśleć że Mariuszek był w sytuacji o której większość młodych ludzi mogłaby pomarzyć na start. Chłop odziedziczył po rodzicach dwa mieszkania, działkę i kto wie jeszcze co. Wystarczyło że miałby jakąś gówno robotę+kasa za wynajem drugiego mieszkania i żyłby na spoko poziomie.
A tak? Przez swoją nieporadność/upośledzenie/nałogi stracił tak naprawdę wszystko.
Taka mała refleksja. Ale gdyby nie on, to nie byłoby cudownej sztuki nowoczesnej.
  • 28
@BomBom: Kompletnie nie rozumiesz o co mi chodziło we wpisie. Ja nic mu nie tłumaczę. Ja nie mówię że ma iść do pracy bo wiem że to niemożliwe. Pokazuję tylko sytuację, że GDYBY był normalny to był w sytuacji wygryw.
BTW. Taki Magical żył z matką alkoholiczką w mieszkaniu należącym do PKP, to zupełnie inna sytuacja. On od Gohy to najwyżej w spadku dostał FAS.
@CzatownikzCzatowni: Mariusz to takie dwumetrowe naiwne dziecko więc czy pojawiłby się w jego życiu olkohol czy nie to i tak rodzina by wymanewrowała ułomka tak żeby skubnąć od niego jak najwięcej dla siebie.
@guguszp: no alkoholizm też się z czegoś bierze, nikt nie budzi się pewnego dnia, z eureką, że zostanie alkoholikiem.

@CzatownikzCzatowni: jooo, o mariuszu mało wiem, ale z tych strzępków informacji, których udzielał, wydaje mi się, że rodzice dali mu w spadku nie tylko mieszkania, ale i alkoholizm xD Ja to widzę tak, że rodzice go trzymali zajebiście krótko, nigdy nie wypracował sobie hamulców i gdy tylko ich zabrakło to poleciał
@Przegrywek123: chodzi mi o to, że mógł być od zawsze aspołeczny, nieporadny życiowo itd ale dopóki żyli rodzice to jakoś funkcjonował (wegetował) a jak zmarli to został sam i zaczął pić żeby ucieć przed życiem
@lukiboss A może gdyby nie miał tych mieszkań to nie wpadłby w sidła alkoholu i musiał na siebie zarabiać żeby przeżyć? skąd wiesz?
aktualnie właśnie wie że może mieć #!$%@?, rodzina opłaci rachunki, da drobne na jedzenie i jakoś się żyje.