Wpis z mikrobloga

Taka skrzynka z cytatem i motywami z "Przyjaciół" (oraz z kilku innych seriali) była u mnie ostatnio na warsztacie. Ktoś znalazł swojego homara

Duża kasetka drewniana z ręcznie malowanymi detalami wypukłymi: imitacjami pasków i klamerek, detalami ozdobnymi i dwoma małymi homarami. Do tego uwypuklony pastą strukturalną motyw na obrzeżu i wypukłe zdobienia pastą szklistą na wieczku i po bokach, plus zdobione od wewnątrz wieczko z personalizacją.

Więcej zdjęć w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart ()

#handmade #rekodzielo #tworczoscwlasna #diy #przyjaciele #seriale #chwalesie #hobby #rozowepaski
Apaturia - Taka skrzynka z cytatem i motywami z "Przyjaciół" (oraz z kilku innych ser...

źródło: Lobster_01

Pobierz
  • 15
  • 18
@nocny-mirek: To nawiązanie do cytatu Phoebe, według której homary wiążą się w pary na całe życie. Znaleźć swojego homara = znaleźć swoją "drugą połówkę":

She's your lobster. C'mon you guys. It's a known fact that lobsters fall in love and mate for life. You can actually see old lobster couples, walking around their tank, you know, holding claws...
  • 6
@StahLeen: Jak na swoje czasy był to serial nowatorski i wyznaczył nowy trend w sitcomach. Nie skupiał się na miejscu pracy czy na życiu rodzinnym - ot, gromadka mieszkających razem, zagubionych w rzeczywistości dwudziestoparolatków, którzy jakoś sobie radzą nie dlatego, że mają autorytet i wsparcie w starszych osobach czy członkach rodziny, tylko dlatego, że po prostu trzymają się razem. Taka formuła przemawiała do pokolenia X.

Wiadomo - takie seriale można lubić
Wiadomo - takie seriale można lubić albo niekoniecznie. Ale biorąc pod uwagę ogólne znaczenie w popkulturze, nie można odmówić "Przyjaciołom" statusu fenomenu.


@Apaturia: on się chyba stosunkowo szybko zestarzał. Do 20-latków nie trafia zupełnie, podkładany śmiech też denerwuje.
  • 1
@wonsz_smieszek: To, jak się zestarzał, to już inna sprawa - zaczął wychodzić w połowie lat 90., więc trochę czasu jednak minęło. Oglądałam wyrywkowo tylko pierwsze sezony i choć niektóre odcinki czy sceny zapamiętałam jako zabawne, a całość wydawała mi się ogólnie sympatyczna, to nigdy nie wróciłam do tego serialu po latach. Z tego, co słyszałam, dla wielu osób oglądanie "Przyjaciół" współcześnie to już nie ten sam klimat, co kiedyś. I tak