Wpis z mikrobloga

#gry #baldursgate #grykomputerowe #rpg #dungeonsanddragons #pytanie

Mircy, jak to jest z tymi modami i enhanced edition/vanilla?

1) nie lubię bg2 i chciałem sobie pograć w 1 część, bo mam taką fizyczną kopię, ale coś skopalem przy reinstallu i terazjest problem.
Czy z bg1 enhanced edition mogę nadal grać w stare bg1 bez zawartości z dwójki, czy niestety nie da się tego przeskoczyć

2) na mojej płytce jest mod NORHERN TALES, ale jakaś stara wersja, gra staje sie 2.01. Czy nowsza wersja Northerna z githuba pójdzie na zwykłym bg1, czy działa tylko z enhanced?
Pobierz
źródło: 20230610_181731
  • 12
@gejuszmapkt: Nie wiem do końca o czym piszesz.
1) Wersja którą masz to nie jest enhanced edition tylko klasyczna. EE nie dodaje zawartości z 2 do jedynki.

2) Na githubie masz 2 wersje tego moda: dla EE i dla klasycznego wydania. Ty potrzebujesz tej dla klasycznego wydania.
@chciwykrasnolud:
O to drugie mi chodzilo xD No generalnie ja chce grac w wersje klasyczna z modyfikacja Northern Tales, lae ta, ktorą mam na plycie od tworcow, jest przestarzala i bylem ciekawy, czy najnowsza bedzie kompatybilna z klasyczkiem
O nieeeeeeeeee, to jest to, czego chcialem uniknac, myslalem, ze bedzie tylko UI i lepsza rozdzialka, a to skopiowalo tez te #!$%@? podklasy i inne dziwactwa z bg 2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) no to kolejny reinstall leci