Wpis z mikrobloga

#shitwykopsays

Bohater wyroku, niejaki @rineo postanowił znowu pobawić się w mędrca, tym razem w dziedzinie mechaniki kwantowej. Naprodokowal stek bzdur przyprawiajcyjacy o ból głowy, a kiedy zobaczył, że nie jest ich w stanie obronić zareagował jak dziecko w wieku przedszkolnym:

http://www.wykop.pl/link/1865336/przyszla-historia-wszechswiata-przeglad-modeli-kosmologicznych/19889110/#comment-19881822

Ps. Odpowiedzi na pytania:

1)W Modelu Standardowym cząstki mają charakter punktowy

2)fotony są bozonami tj przestrzegają statystyki Bosego w której a+|01>=|2>, co dla fermionow jest niemożliwe.

3)Według zasad QM cząstką swobodna może przybrac nieskonczenie stanów.

4)Stany kwantowe są wektorami w przestrzeniach Hilberta, które są ciągle i w pełnym opisie zjawisk, nieskonczeniewymiarowe.

#boldupy #nauka #fizyka #pseudonauka
  • 28
@prusi: spoko, wystarczyło wytknąć błędy w rozumowaniu. Pisząc to co napisałem opierałem się na przeczytanej gdzieś informacji, jeśli jest błędna to naprawdę wystarczyło to napisać i np. wskazać źródło. Zamiast tego gość wybrał jakieś dziwne jazdy z multikonta. Każdy może się mylić, a jeśli ktoś wie lepiej, to niech poprawi, a nie pluje jadem i zgrywa cwaniaka. - by @ufos.
@ufos:

1)dałem to tutaj tj pod targami obserwowanymi przez osoby, które może to obchodzic

2)

Nie jest żenujące bycie w błędzie, a naśmiewanie się i nie wyprowadzenie z tego błędu.


Czyli rozumiem że po sprawie rineo vs MatkaKurka uznaje tego pierwszego za osobę wyjątkowo zenujaca?
po sprawie rineo vs MatkaKurka


@drokjh: tak myślałem, że jesteś kolejnym psychofanem. Jak się domyślam, braki w wiedzy dot. fizyki teoretycznej przekładają się teraz na wszystko co napisałem, napiszę i nawet pomyślę. Co za typ :D
@rineo:

Jak się domyślam, braki w wiedzy dot. fizyki teoretycznej przekładają się teraz na wszystko co napisałem, napiszę i nawet pomyślę.


Źle się domyślasz, jak zazwyczaj z resztą, co starasz się znowu udowodnić. Nie podważam nic z tego,co napisałeś o MatceKurce, po prostu dla mnie wiele się od niego nie roznisz. Najpierw coś zaslyszales a potem przekazujez to na forum publicznym w trybie oznajmiajacym - dla mnie to jest to samo.
@drokjh: ciągle nie chwytasz: nie mam problemu z tym, że ktoś wytknął mi błąd. Nie pierwszy raz, nie ostatni, za każdym razem jestem zainteresowany poszerzeniem wiedzy i - jeśli kogoś wprowadziłem w błąd - wołam zainteresowanego. Problem polega na tym, że od rzeczowej argumentacji wolałeś chamówę, a z chamami nie lubię rozmawiać niezależnie czy są trollem zwykłym czy trollem-ekspertem.

Z tego co już się dowiedziałem dostałeś uprzednio bany za obrażanie ludzi,
@kote: z tego co się dowiedziałem, gość jest w temacie oblatany, tyle że przy okazji jest strasznym chamem i już parę razy złapał bana za obrażanie użytkowników. Cóż, wielka szkoda, mógłby ze swojej wiedzy zrobić sensowny pożytek :(
@rineo: być może, ale studenci tydzień po kolokwium (przypominam, że jest sesja) też są oblatani w temacie xd nie mniej pokora by mu się przydała.
@kote: ano pokora. Od takiego Sierkovitza mógłby się uczyć jak przekazywać wiedzę - wyjaśnienie dlaczego truskawka nie jest najlepszym przykładem na ewolucję zapamiętam na długo :)
@kote:

@rineo: to chyba jest qaz_3 ,gość raczej nie 'tydzień po kolokwium'. Czasami pisał fajne,merytoryczne komentarze.Rineo, pamiętasz jak atakowałeś kreacjonistę pod wykopem o teorii ewolucji? Drokjh zapewne podobnie odebrał Twoją wypowiedź.. na fizyce się w ogóle nie znam i dla mnie to obaj macie ładną wiedzę, tyle że brakuje wam pokory ,chłopaki