Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się gdzie sie przeprowadzic i kupic mieszkanie. Jestem z Małopolski i wstępnie myślałem o lokalizacji na południe od Krakowa. Lubię góry, narty i ogólnie mi tu dobrze.
Ale oglądając kraj na street view widzę że świetnymi terenami są też okolice Gdyni, Gdańska. Piękne pagórkowate tereny, jeziora, morze mieszkania na wsiach wstępnie widzę, że tańsze niż w Małopolsce.

Może są tu osoby, które wyprowadziły się z Malopolski ew. z innego miejsca na Kaszuby i mogłyby napisać coś więcej? Jak się żyje, pracuje i ogólnie czy żałujecie?

#mieszkanie #wyprowadzka #przeprowadzka #praca #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #pomorskie #gdansk #gdynia #sopot
#pytanie
  • 10
@thomeq:

Nie mam rodziny, z rodzicami normalnie ptzecietnie, to nie problem, od dawna nie mieszkam z nimi. A pracuje w biurze projektowym sieci, instalacji elektrycznych. Dorobiam na działalności jako elektryk z kolegą. Chcę kupić małe mieszkanie 45m gdzieś na wsi najlepiej. Kredyt chciałbym wziąć jedynie na wykończenie.
@cotozazycie: pytalem, bo 1. jak z praca (nawet jesli zdalna to np. bedzie trzeba dojechac raz w tyg do biura)? i 2 - z czasem moze pojawic sie potrzeba np. opieki nad rodzicami (nawet jesli chodzui o weekendowe odwiedziny itp) i wtedy duza odleglosc zacznie byc problemem.
  • 0
@thomeq

na kupno mieszkania mam gotówkę, jedynie na wykończenie wziąłbym kredyt więc myślę, że dam radę utrzymać samochód aby dojezdzac.

a jeśli chodzi o rodziców to w moim przypadku jest tak, że bierze to na siebie brat, który za opiekę na starość dostał ich duży dom i mieszka z rodziną z rodzicami.
@cotozazycie: dojezdzanie przez pol Polski nawet raz w tyg szybko Cie zmeczy. Trasa Trojmiasto - Krk, to przy sprzyjajacych warunkach ile? 6-7h na trasie? Nie chodzi nawet o koszt, ale czas. Chyba, ze znajdziesz prace nad morzem.