Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
cześć, mam 28 lat i szukam obecnie pracbaza w sumie takiej pierwszej w życiu normalnej(wcześniej tylko staż 2 miesiące i 2 gównoprace w trakcie studiów, których nie ma nawet co do CV wpisać bo trwały łącznie z miesiąc). Nie będę się rozwodził czemu tak wyszło(w skrócie problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym głównie ale też częściowo moja własna wina). Natomiast teraz chcę w końcu zmienić i znaleźć pracę związaną z moim wykształceniem(mam studia pierwszego stopnia zrobione) i umiejętnościami(+ potrzebuję pracy zdalnej lub blisko domu ze względu na ograniczenia zdrowotne). Jednak problem jest taki, że bez doświadczenia w branży do której celuje bardzo ciężko wbić a biorąc pod uwagę mój wiek i puste CV to już w ogóle i nie wiem co zrobić. Na razie wysyłam puste i liczę, na cud ale nikt się nawet nie odzywa pomimo wysłania masy aplikacji, nawet 1 telefonu, same odmowy na maila, nawet jak zadzwonią to nie wiem jak wytłumaczyć obecny stan rzeczy tak żeby nie odstraszyć pracodawcy.

Mam kumpla, który pracuje w branży i mówi, że mogę dać do niego kontakt i wpisać do doświadczenia firmę, w której pracuje jednak mam obawy co do tego. To znaczy, wiem że podczas rekrutacji nikt tego nie będzie sprawdzał ale obawiam się co dalej tj. jak w HR po przyjęciu poproszą o jakieś świadectwa pracy do wyliczenia wolnego i inne tego typu papiery to co powiem? Jak to wygląda? Czy mogę tego nie dawać po prostu i grać głupa, że zgubiłem czy coś?

#pracbaza #hr #praca #przegryw #pytaniedoeksperta #zalesie #rekrutacja #prawo #prawopracy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6


To znaczy, wiem że podczas rekrutacji nikt tego nie będzie sprawdzał ale obawiam się co dalej tj. jak w HR po przyjęciu poproszą o jakieś świadectwa pracy do wyliczenia wolnego i inne tego typu papiery to co powiem? Jak to wygląda? Czy mogę tego nie dawać po prostu i grać głupa, że zgubiłem czy coś?



jakbyś miał już zamiar coś ściemniać to mów, że miałeś umowę zlecenie, na umowę zlecenie nie ma