Wpis z mikrobloga

kredyt to nie jest "stanie"


@qusqui21: Powiedz to ludziom którzy brali kredyt 10-15 lat temu, przecież oni wygrali życie :D casus hiszpani to się może wydarzyć na jakiś wioskach na podkarpaciu, ale nie w największych ośrodkach miejskich w kraju. Mieszkania w dobrej lokalizacji i przy obecnej inflacji nie będą tańsze bo tanio to już było.
@qusqui21: Spłacona chata która jest warta spokojnie 1,5x więcej niż w momencie zakupu przed czterdziestką wydaje się fajnym życiem bez stresu. Wszystko drożej. Jeszcze 6-7 lat temu działki u mnie w okolicy chodziły po 40zł za metr. Tylko człowiek dopiero wchodził na rynek pracy. Obecnie te same działki zaczynają się od ceny 120zł za metr. I jakoś nie widzę pola do spadków cen bo tych działek zwyczajnie jest coraz mniej, zostają
@T4_LOVER: jeszcze tylko kilka lat, pozniej kryzys demograficzny spowoduje, ze stres wroci. Ale najwazniejsze, jest tu i teraz i to, ze sie wygralo kosztem innych. W nagrode, bedzie mozna sobie ta swoja dzialke ogrodzic wysokim murem z drutem kolczastym, zeby ciezej bylo rozkradac.
jeszcze tylko kilka lat, pozniej kryzys demograficzny spowoduje, ze stres wroci.


@qusqui21: Ale jaki stres? Ja kupuje teraz drugie dla dzieci, żeby w przyszłości miały łatwy start i nie musiały wylewać swoich frustracji na forum ze śmiesznymi obrazkami. Zresztą moja okolica dzięki przybyszom ze wschodu, rozbudowanej strefie ekonomicznej i napływowi ludności rok do roku się powiększa. A nowe mieszkania przybywają w ślimaczym tempie. Pewnie taka specyfika regionu, w jakich wsiach z
Ale najwazniejsze, jest tu i teraz i to, ze sie wygralo kosztem innych.


@qusqui21: Życie nie polega na tym żeby przejmowac się dobrem innym. Nikt o Ciebie nie zadba jak sam o siebie nie zadbasz. Świat, państwo, Każdy ma Ciebie i twoje dobro w dupie
@T4_LOVER: kto cie bedzie leczyl w szpitalu? kto bedzie pracowal w markecie? patrolowal osiedle na ktorym mieszkasz? wlasnie o tym mowie, tym krotkowzrocznym, ja sie zabezpieczylem zajmujac zasoby i bede bezpieczny. Tylko nie wiem czy wiesz, ale w przyrodzie dzialki nie istnieja, ploty mozna przeskoczyc, drzwi wybic. To wszystko to tylko umowa spoleczna, wiec dziala to tak dlugo jak sie wszystkim oplaca. A brak zarcia w markecie, albo wodny pitnej w
kto cie bedzie leczyl w szpitalu? kto bedzie pracowal w markecie? patrolowal osiedle na ktorym mieszkasz?


@qusqui21: A kto mnie teraz leczy? Hindus, pakistańczyk i ukrainiec, nie sądze żeby coś w tej kwestii się drastycznie zmieniło. W marketach to samo. Do tej pory nikt nie patroluje osiedla i wręcz bezpieczniej się czuje gdy nie ma na nim żadnego patrolu policji. Widze ze płynnie przechodzisz od kryzysu w branży nieruchomości aż do
@T4_LOVER: mowie, tylko, ze te egoistyczne ja swoje mam nie spowoduje, ze bedziesz bezpieczny. I twoje dzieci, zamiast tych twoich mieszkan, odziedzicza co najwyzej spalone gacie ktore wyniosa z tego twojego super planu zabezpieczenia. Proponuje poprostu popatrzec, na temat spoleczenstwa i jego problemow szerzej niz na poziomie jednostki czy tam rodziny. Bo jestes jego czescia, czy ci sie to podoba czy nie.
Proponuje poprostu popatrzec, na temat spoleczenstwa i jego problemow szerzej niz na poziomie jednostki czy tam rodziny.


@qusqui21: Nie no jasne, można sobie założyć tak fatalistyczną przyszłość, tylko po co w takim razie dyskutujesz o kupnie nieruchomości? Z takim podejściem to kupiłbym sobie namiot w decathlonie i dobrą terenówkę. Gdy nadejdzie apokalipsa będziesz mógł powiedzieć że w końcu ci obrzydliwi kredyciarze mają za swoje a ty miałeś rację ( ͡°
@T4_LOVER: wiesz, nie jestem naiwny zeby wierzyc ze w przypadku apokalipsy zombie to ja bede tym ktory ocaleje. Ja mowie, tu nie tylko o nieruchomosciach ale tez np ograniczanie ruchu samochodowego, ekologie itd. Tak jak juz mowilem, nie mam marzen o 4 scianach, marze o lepszym spoleczenstwie.