Wpis z mikrobloga

@przecietnyczlowiek: ale z racji tego, że oprocentowanie jest niskie + raty malejące to znacząca część kapitału przez te 10 lat zostanie spłacona, więc raty nie powinno znacząco wywalić po skończeniu dopłat.
  • Odpowiedz
@przecietnyczlowiek: ale z racji tego, że oprocentowanie jest niskie + raty malejące to znacząca część kapitału przez te 10 lat zostanie spłacona, więc raty nie powinno znacząco wywalić po skończeniu dopłat.


@majkel88: @majkel88 lepiej pomyślcie jak fatalnie będzie wyglądać demografia za 10 lat, a fatalna demografia to niski popyt i niskie ceny. Mieszkania nie chronią przed inflacją.
  • Odpowiedz
raty malejące to znacząca część kapitału przez te 10 lat zostanie spłacona


@majkel88: czy 1/3 kapitału to "znacząca część"? Bo tyle kapitału zostanie spłacone przez 10 lat w ratach malejących przy kredycie na 30 lat. Pozostanie do spłaty już "jedynie" 2/3 kapitału.

Tak wiem, można nadpłacać po jakimś czasie, ale banki zapewne mają statystyki jaki procent ludzi to robi i uwzględniają to w swoich wyliczeniach.
  • Odpowiedz
@rockip: znacząca w porównaniu do kredytów na dzisiejszych warunkach, gdzie przy racie 3k masz 300-400zl kapitału i sam sobie policz ile go przez 10 lat spłacisz.
  • Odpowiedz
epiej pomyślcie jak fatalnie będzie wyglądać demografia za 10 lat, a fatalna demografia to niski popyt i niskie ceny. Mieszkania nie chronią przed inflacją.


@SzitpostForReal: Skąd pomysł że mialyby chronić? Ja kupuję drugie mieszkanie zeby dzieciaki miały łatwy start w dorosłość i nie musiały dołączać do teamu #spadkowicze
  • Odpowiedz
czy 1/3 kapitału to "znacząca część"? Bo tyle kapitału zostanie spłacone przez 10 lat w ratach malejących przy kredycie na 30 lat. Pozostanie do spłaty już "jedynie" 2/3 kapitału.


@rockip: Średni czas splaty kredo hipotecznego w PL to 13 lat. Ludzie spłacający 30 lat to promil.
  • Odpowiedz
Średni czas splaty kredo hipotecznego w PL to 13 lat.


@T4_LOVER: bo zazwyczaj polega to na tym, ze biora kredyt na nowa nieruchomosc a stary jest splacany ze sprzedazy. Polak cale zycie zyje z petla na szyi.
  • Odpowiedz
@qusqui21: I robi to tyle osób że tak znacząco skracają średnią spłat? Aktualnie kupuje mieszkanko od pary która ma dwa i zaczęli się budować, brakło im kasy na wykończenie więc sprzedają mieszkanie. Jak widac można bez kredo, tylko trzeba było kupić nieruchy jak były tanie
  • Odpowiedz
Średni czas splaty kredo hipotecznego w PL to 13 lat. Ludzie spłacający 30 lat to promil.


@T4_LOVER: No tak, ale tą średnią wyrobili ludzie, którzy dostali kredo, bo mieli zdolność. Wyczuwam tu błąd przeżywalności. Ja odpisałem na komentarz, który wydawał się sugerować, że banki powinny poluzować wymagania co do zdolności kredytowej. To może od razu zrezygnować z jakichś wyliczeń i dawać kredyty wszystkim. Zobaczymy wtedy jak będzie wyglądała średnia.
  • Odpowiedz
tylko trzeba było kupić nieruchy jak były tanie


@T4_LOVER: just born earlier, bro, Dzieki stary, gorzej jakbym sie urodzil w czasach najazdu mongolow, bo oni nie respektowali tych kresek na mapach.
  • Odpowiedz
No tak, ale tą średnią wyrobili ludzie, którzy dostali kredo, bo mieli zdolność. Wyczuwam tu błąd przeżywalności. Ja odpisałem na komentarz, który wydawał się sugerować, że banki powinny poluzować wymagania co do zdolności kredytowej. To może od razu zrezygnować z jakichś wyliczeń i dawać kredyty wszystkim. Zobaczymy wtedy jak będzie wyglądała średnia.


@rockip: A to już rynek zweryfikuje, z tą zdolnością to też jest tak że u nas patologią są nieudokumentowane
  • Odpowiedz