Wpis z mikrobloga

Bardzo rozczarowało mnie podejście Konfederacji do marszu, głosowałem na Konfederacje w poprzednich wyborach i zamierzałem ponownie oddać na nich swój głos w jesiennych wyborach, ale ich zachowanie nie pozostawia mi żadnego wyboru i muszę zagłosować na KO, gdyż nie mogę zagłosować na partię, która zachowuje się jakby była zaocznym trollem-żołnierzem PiSu - bo zwalczanie i osłabianie opozycji jest niczym innym jak wspieraniem PiS.

#bekazpisu #konfederacja #bekazlewactwa #neuropa #polityka
  • 113
napisal gosc ktory planuje glosowac na PO jako alternatywe dla PiSu


@Bloodhorn: a na kogo innego chcesz głosować?
Konfa ma szklany sufit poparcia tak jak Lewica, to są partie pozbawione zdolności do przejęcia władzy bo bazują na specyficznych grupach wyborców zamiast centrum
@NaczelnyWoody: pewnie na Konfederację, bo "niskie podatki" - ale obietnic Tuska w 2005 i 2007 to on nie pamięta (np. 15% liniowki, bez drugiego progu, który obecnie wynosi 32%). W 2007 PO obiecywało też zniesienie podatku Belki. I co z tego wyszło, każdy wie. To samo wyjdzie z tego, gdy Konfederacja dojdzie do władzy. Tyle że przynajmniej obyczajowo PO jest normalne.
@NaczelnyWoody: Zawsze mnie zastanawiają ludzie, którzy z wyborcy konfederacji stają się wyborcami PO.

Trochę to wygląda na osoby, które zupełnie nie mają poglądów i głosują tylko na podstawie aktualnych widzimisię.

Podobne przemyślenia miałem po ostatnich wyborach prezydenckich gdy 50% wyborców Bosaka w drugiej turze głosowało na Trzaskowskiego. Przecież oni nie mieli ani jednego wspólnego punktu w programie.
tylko w sprawach obyczajowych


@matys210: tylko w sprawach obyczajowych?
tylko?
TYLKO?

Wiesz, dla co najmniej miliona ludzi w tym kraju to nie jest TYLKO, tylko AŻ. Hetero tego nie zrozumieją, ale trochę głupio tak żyć, że codziennie musisz walczyć nie o swoje zdanie, nie o jakieś błahostki życia codziennego tylko o prawo do spokojnej egzystencji. Bo na co dzień słyszysz jak ktoś się do ciebie przybuje (klasycznie zaczynając od "nie
@matys210: Czy wy macie chociaż trochę rozumu w głowie? Ale mnie wkulwia takie pierdzielenie w stylu PO i PiS to to samo. Czyli co, lepiej niech znowu PiS bo na zmianę głosować nie chcesz? Żyjesz w jakieś chorej utopii jeśli myślisz ze mała partia wygra wybory.

P.S nie, to nie to samo :)
Nigdy nie głosowałeś na konfederację, a to co piszesz to dzisiejszy przekaz dnia od oficera prowadzącego waszą trollownie.


@FLAC: Ja głosowałem na Konfederację/KORWiN, do czasu aż nie dostrzegłem, że to banda ekonomicznych populistów.
@NaczelnyWoody ja tam kisne z ludzi którzy piszą że PO=PiS xD

wystarczy zobaczyć jak wygląda i wyglądała polityka zagraniczna
ile socjalu wprowadził Pis a ile PO
PO z TVP nie zrobiło tuby propagandowej
przejęcie prokuratury przez Ziobro
jakieś trudne reformy jak np podwyższenie wieku emerytalnego vs populizmy i dawanie pieniędzy na dzieci, prąd na wszystko
światopoglądowo również przepaść bo prawicowi konserwatysci vs liberałowie tyle że kiedyś w PO były różne ugrupowania od
w Taki, że osłabia opozycję która ma realną możliwość przejęcia władzy, a potem wszyscy się zastanawiają dlaczego PiS ciągle wygrywa wybory - nic dziwnego skoro 6-8% głosów ludzi którzy ruszą swoje tłuste dupska na wybory idą na partie która ma szklany sufit poparcia a swoimi działaniami wymierzonymi w opozycję wspiera zaocznie PiS- cóż to za wybór?

Nie mam wyboru, jestem zmuszony zagłosować na Koalicje Obywatelską ( ͡° ͜ʖ ͡°
@NaczelnyWoody dlaczego konfederacja miałaby się pojawić na marszu na którym ewidentnie nie było dla nich miejsca i który to był organizowany przez środowiska ewidentnie im wrogie, które przypinają im łatkę faszystów i przybudówki pisu gdzie sam pis też ich nienawidzi? Kazano by im wypierniczać xD bo w Polsce nie ma czegoś takiego jak zjedoczenie opozycji i każda z partii opozycyjnych czeka na to, żeby się wybić i wbić reszcie nóż w plecy
@NaczelnyWoody i jeszcze chciałbym dodać że partia rządząca po pierwszej kadencji jest jeszcze ok (sam nie wspominam jakoś mega źle tego jak rządził PiS tzn to nie moja linia poglądowa ale nie wyglądało to tak zle jak teraz) ale jak weszli na drugą kadencję to zaczelo się masowe rozpasanie, afera goni aferę, układy ukladziki, kary za Turów i sadawnictow lecą a oni nic, wyprowadzanie pieniędzy poprzez fundację to dla Sakiewicza to Ziobro