Wpis z mikrobloga

Bardzo rozczarowało mnie podejście Konfederacji do marszu, głosowałem na Konfederacje w poprzednich wyborach i zamierzałem ponownie oddać na nich swój głos w jesiennych wyborach, ale ich zachowanie nie pozostawia mi żadnego wyboru i muszę zagłosować na KO, gdyż nie mogę zagłosować na partię, która zachowuje się jakby była zaocznym trollem-żołnierzem PiSu - bo zwalczanie i osłabianie opozycji jest niczym innym jak wspieraniem PiS.

#bekazpisu #konfederacja #bekazlewactwa #neuropa #polityka
  • 113
  • Odpowiedz
@matys210: tzn komisji ruskiej nie było nigdy ? Która jawnie łamie konstytucję będąc bezprawnym sądem co nawet Duda przyznał wycofując się z projektu po 4 dniach ... I to ma być to samo co peuo ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
o #!$%@?... To powinny być tylko dwie partie w polskiej polityce


@Chris_Karczynski: w większości państw demokratycznych masz 2 największe od lat działające stare partie rywalizujące ze sobą o władzę, pomniejsze walczą co najwyżej o próg wyborczy albo podpinają się pod większe partie by utworzyć koalicje, sytuacja w której mała partia zdobywa władzę wypierając stare partie to rzadkość, musi wystąpić jakiś ostry kryzys polityczno-gospodarczo-społeczny by doszło do jakiegoś ewenementu w postaci kompletnej
  • Odpowiedz
Różnią się tylko w sprawach obyczajowych które nic nie znaczą


@matys210: powiedz to rodzinom zmarłych kobiet, którym lekarze bali się usunąć ciąże zagrażającą życiu bo w tym #!$%@? nikt nic nie wie co jest dozwolone a co nie
  • Odpowiedz
@bullsh1t: może, bardzo wiele - trawić 6-8% głosów wyborców, to dosyć sporo bo właśnie mniej więcej tyle brakuje KO by przejąć władzę w Polsce, konfa to taka pisowska tarcza przed opozycją, część osób zamiast na opozycję zagłosuje na konfe bo jakiś pisowski troll podumał, że skoro tych wyborców antypis nie da się przekonać to trzeba im wmówić że PiS PO to jedno zło i w ten sposób podzielić xD
Profit
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Nawet gdybym był zagorzałym pisowcem to poszedłbym na protest. Ludzie odebrali marsz kompletnie na opak ale to standard w tym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rolnikt: porownuje glosowania jednych i drugich z racji ciaglego podnoszenia poprzeczki. PO 2015 =/= PO 2023.

Jak myslisz ze PO po wygranych wyborach przestanie dawac socjal to mi Cie zwyczajnie zal ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: konfederacja miala iść w marszu gdzie powiewały flagi UE i lgbt, do tego pojedyncze flagi antify, ludzie którzy przemawiali byli że skrajnej lewicy i opowiadali o walce z Kościołem i konserwatyzmem. Jeśli ty głosowałeś na konfe to bardzo dobrze, że już nie głosujesz, twój glos był oddany na partie, która ma zupełnie inny pogląd na świat. Konfa walczy że wszystkim co prezentują liderzy partii z wczorajszego marszu.
  • Odpowiedz
@reznerek: Ciężko mi się zgodzić z TVP i nie byciem stronniczym. Dla mnie od zawsze TVP było w jedną stronę skrajnie stronnicze, a TVN w drugą. PO jak i PiS to mniejsze i większe zło, gdzie ludzie mają tendencję do sympatyzowania z opozycją bo mają już dość tą aktualnie rządzącą. Czy pegazus istniał już za kadencji PO? Czy deflacja, która ponoć była (ale nie chce mi się tego weryfikować) za poprzedników
  • Odpowiedz
nawet wpadliśmy za jej czasów w deflację


@reznerek: pełna zgoda, że PO było lepsze, ale deflacja to nie jest dobre zjawisko przy tym systemie ekonomicznym
  • Odpowiedz
w Taki, że osłabia opozycję która ma realną możliwość przejęcia władzy


@NaczelnyWoody: Ale co to jest w ogóle za akcja, żeby w ten sposób argumentować? Konfederacja, która sama walczy o wejście do sejmu i wprowadzenie 30-40 posłów ma położyć uszy po sobie bo jak nie to Koalicja Obywatelska nie będzie mogła rządzić samodzielnie? Konfederacja stara się wejść do polityki jako trzecia siła i alternatywa dla obozów PiS/Solidarna Polska - PO/PSL/PL2050/Lewica. Ja
  • Odpowiedz
@ananasowy: zwyczajnie mnie oni nie obchodzą. Są, to są, nie ma ich, to nie ma. Fajnie by było gdyby druga strona działała tak samo.

@sayanek @eskejper @bizonsky wszyscy państwo zdążyliście mnie obrzucać, a nawet nie wyszedłem z domu. Widać Seweryna przemowę wzięliście sobie do serduszka
  • Odpowiedz