Wpis z mikrobloga

#pracbaza #przegryw

7 miesiąc szukania pierwszej pracy/stażu w logistyce na terenie Śląska, student logistyki na 6 semestrze, przez 7 miesięcy 4 telefony, 2 rozmowy, odrzucony z powodu braku doświadczenia, nawet na staż mnie nie przyjęto mówiąc wprost, że się nie przydam, bo nigdy przy tym nie pracowałem i nie wiem co i jak XD

Jak tu żyć? Pytałem kolegów z roku, mówią, że tak niestety jest, kilka osób szuka stażu od ponad roku, nikomu się nie udało, bo ich CV nie jest nawet otwierane, chyba pora zrobić C+E i przyjąć na klatę, że straciło się kilka lat na studiowaniu.
  • 49
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Na Twoim miejscu skłamałbym w CV i wpisał sobie np. 6 miesięcy chociaż jakiegoś stażu. Prywaciarz i tak nie będzie tego sprawdzał. Dodatkowo CV rozsyłałbym masowo, wszystkie ogłoszenia z pracuj pl, olx itp wszędzie gdzie się da. Weź pod uwagę, że babki w kadrach potrafią CV #!$%@?ć bo dasz w nim #!$%@? zdjęcie, więc nawet takie rzeczy mają znaczenie.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: na pracuj pl masz też swój profil zawodowy - czyli to co tam sobie wpiszesz. Domyślam, się że babki z kadr widząc, że masz 0 doświadczenia, nawet CV nie otwierają, bo po co? Także i tam wpisz se z 6 miesięcy i zobaczysz, że będzie co innego
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: co to znaczy „w logistyce”? Magazyny, spedycja… czego szukasz? Jeśli interesują Cię magazyny to zatrudnij się na start w jakimś dużym magazynie „na podłodze” lub innym niskim stanowisku. Tam robota szuka ludzi, ale większość ludzi jest kiepska i ma gdzieś to co robi. Łatwo za to nauczyć się procesów, narzędzi, sprzętu, etc i już prezentować jakąś wartość dla pracodawcy. Niestety, większość ludzi po studiach nie ma nic do zaoferowania poza
  • Odpowiedz
@oskee: Próbowałem zatrudnić się w magazynie na podłodze, nawet tam nie otwierali CV, pisałem wyżej, w Sosnowcu sytuacja wygląda tak, że pracę dostaniesz szybko na produkcji, nawet na kuriera jest wysyłanych ponad 100 CV i identycznie jest z pracą na podłodze w magazynie.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway przecież do klejenia z giełdy na giełdę i robienia prowizji biorą każdego jak leci, idź gdzieś się zaczep do typowej przeklejarni, zawsze to potem już będzie coś w CV i nauczysz się trochę od środka branży
  • Odpowiedz
@artur-hemingway praca kierowcy jest często bardzo stresująca oraz doskwiera samotność. Jest #!$%@? przez magazynierów, osoby w biurze i policję. To nie jest dobry zawód, jeśli tego nie czujesz i nie lubisz jeździć
  • Odpowiedz
@Evarrrez: Samotność doskwiera mi cały czas, stres też, alternatywą od chuyowej pracy jako kierowca za ok pieniądze mam chuyową pracę na produkcji za takie pieniądze, że bez pracy 12h dziennie nie ma szans na utrzymanie się samemu.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway Zarobki oraz to że jak danego dnia się nic nie #!$%@? i masz po prostu jechać to jest nawet przyjemnie. I też sporo ofert pracy, więc jak cię firma #!$%@? to z dnia na dzień zmieniasz chociaż ja nie chcę, bo do kredytu się szykuje i potrzebuje mieć umowę u jednego pracodawcy dłuższy czas
  • Odpowiedz