Wpis z mikrobloga

#pracbaza #przegryw

7 miesiąc szukania pierwszej pracy/stażu w logistyce na terenie Śląska, student logistyki na 6 semestrze, przez 7 miesięcy 4 telefony, 2 rozmowy, odrzucony z powodu braku doświadczenia, nawet na staż mnie nie przyjęto mówiąc wprost, że się nie przydam, bo nigdy przy tym nie pracowałem i nie wiem co i jak XD

Jak tu żyć? Pytałem kolegów z roku, mówią, że tak niestety jest, kilka osób szuka stażu od ponad roku, nikomu się nie udało, bo ich CV nie jest nawet otwierane, chyba pora zrobić C+E i przyjąć na klatę, że straciło się kilka lat na studiowaniu.
  • 49
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: próbuj miras, ja jak się chciałem dostać do IT, nawet nie na programistę tylko helpdeska, swoje się nacierpiałem, parę rozmów mnie skompromitowało, a z jednej to wyszedłem pod pretekstem ważnych rzeczy w domu w trakcie testu, bo wiedziałem, jak wypadł i wiedziałem, że oni wiedzą, więc wymiana spojrzeń była mocno niezręczna.
Nie można się poddawać i szukać dalej.
  • Odpowiedz
@thority: Próbuje, szukam cały czas, tylko sam zauważyłem, że wysłane CV nie jest nawet otwierane, przy jednym na kilkadziesiąt wysłanych CV wyskakuje, że zostało otwarte, nie mam pojęcia jak mam szukać pracy, kiedy nikt nawet nie otwiera CV.
  • Odpowiedz
@lubiejescfrytki: No to swoją drogą, dokładnie to widzę u kolegów, którzy na studia nie poszli, oni nie mogą znaleźć pracy przez brak studiów, a ci co poszli, nie mogą znaleźć pracy przez brak doświadczenia pomimo studiów. Jak słyszę, że w Polsce jest łatwo o pracę to tak, zgadzam się, ale chyba na taśmie produkcyjnej, bo z desperacji zgłaszałem się nawet na kurierkę, ale wyskoczyło mi, że na 1 miejsce kuriera leci
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: ja nie ukrywam, że delikatnie pokolorowałem CV, by dostać tę pierwszą robotę w branży swojej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, że 10 lat doświadczenia, ale dodałem, że "pomaganie przy podstawowych problemach ze sprzętem/softem/siecią", coś, co ciężko nawet zweryfikować, a ładnie wygląda, nawet, jak jest nieprawdą (bo sortowałem korespondencję w banku). Nic u ciebie się tak nie da zrobić?

Studiów też tak nie deprecjonuj, u mnie właśnie
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Swego czasu, u mnie na zadupiu, był taki burmistrz, który gadał facetom, którzy prosili o pracę przy zamiataniu ulicy, że gdyby byli kobietami, to byłaby praca. Jak przyszła baba, to oczywiście, że gdyby była facetem, to miałby dla niej pracę xd. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Logistyk here, Pomorze miasto powiatowe 30k mieszkańców. Bez problemu znalazłem pracę jako spedytor w małej rodzinnej firmie na 60 samochodów/Tirów na kraje zachodniej Europy nie znając niemieckiego, tylko ang na poziomie zaawansowanym. Myślę że to bardziej zależy od regionu
  • Odpowiedz
@thority: Myśle, że największym problemem w tym wszystkim jest to, że nie jestem zapraszany na żadne rozmowy, przez 7 miesięcy miałem je tylko 2, prawie nikt nie otwiera CV, mała jest szansa, że ci co otworzą się zainteresują, przez co pole manewru jest strasznie małe i zła nieudana rozmowa skutkuje tym, że kolejna będzie dopiero za kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
@thority: Nie jest łatwo dla młodych, ciężko mi w to uwierzyć, ale koleżanka która skończyła studia ekonomiczne w Katowicach, po 2 latach pracy w Deloitte nie może znaleźć pracy od 4 miesięcy, ma certyfikat z angielskiego C1, szkolenia, 2 lata doświadczenia w tak ogromnej firmie i to dalej zbyt mało, żeby kogoś zainteresować, to ja nie mam pojęcia o co tutaj chodzi XD
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: Mam codziennie kontakt z kierowcami i praktycznie wszyscy narzekaja na swoja prace, bo robia po 12-13 godzin dziennie, jakies mandaty dojda do tego. Tez robilem prawko na C i kwalifikacje, ale ja bym taka prace tylko wykonywal majac jakies kolka/ stale trasy. Wole gnic juz w widlaku z nadgodzinami, niz sie wnerwiac jako kierowca. Kierowca dobra praca na jakis czas, ale to nie jest praca na stale ( chyba, ze
  • Odpowiedz
@artur-hemingway znojomy jeździł kilka lat dużym, ale coś mu nie pasowało i stwierdził, że idzie na logistykę, przyjęli go odrazu bo podobno wszyscy szukają logistyków którzy jeździli wcześniej tirami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz