Wpis z mikrobloga

Wykorzystaj AI do eksploracji literatury z ChatGPT. Jak AI może pokazać Ci coś, czego wcześniej nie widziałeś.

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami dwoma kreatywnymi pomysłami na wykorzystanie ChatGPT, do dogłębnego zrozumienia i eksploracji książek.

Oto dwa prompty:

1. Interaktywny przewodnik po książce:
"Przygotuj dla mnie interaktywny przewodnik po głównych tematach książki [nazwa książki] autorstwa [autor]. Dodaj cytaty, które najlepiej oddają atmosferę i styl autora. Jakie są kluczowe pytania i tezy, które ta książka stawia?"

Wykorzystaj ten prompt, aby zanurzyć się w głębokiej analizie Twojej ulubionej książki i odkryć na nowo jej główne tematy i tezy.

2. Wirtualna wycieczka po książce:
"Przedstaw mi książkę [nazwa książki] od [autor] jak wirtualną wycieczkę - co odkryję w każdym rozdziale? Jakie są główne tematy i jak się rozwijają? Dodatkowo, zaproponuj mi kilka cytatów, które mogą posłużyć jako motywujące myśli przewodnie."

Użyj tego promptu, aby przemierzyć strony książki jak nigdy dotąd. Idealne dla tych, którzy lubią odkrywać nowe kąty i perspektywy.
Dzięki możliwościom AI możemy teraz zaangażować się w książki na zupełnie nowym poziomie, analizować treść, przemyślenia i lekcje, w bardziej interaktywny i angażujący sposób... lub ich nie czytać i generować najważniejsze streszczenia w mgnieniu oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#openai #chatgpt #sztucznainteligencja #ai #midjourney #stablediffusion #sztucznainteligencja

Jeśli interesują Cię wpisy z zakresu sztucznej inteligencji, obserwuj autorski tag #inteligentnik
  • 2
chatGPT - myślę ze jesteś AI a nie uczeniem maszynowym napisanym i moderowanym przez lewaka zatem zapytam Cię jaką książkę możesz mi polecić?

pamiętaj że to żadne AI a uczenie maszynowe, algorytm - nadal bez świadomości - tzn wskaże Ci to co panjabi zaopiniował za prawdziwe albo jedynie słuszne

prawdziwą wartość chatGPT ma na włąsnych zbiorach danych - takich jakie używają korporacje np do analiz giełdowych

jak zapytasz openai dlaczego czarni popełniają