Wpis z mikrobloga

Czekajcie czekajcie.
Czy ja dobrze rozumiem, że prawactwo spod znaku konfy jest oburzone tym, że lewaki rzekomo chcą wymusić na białych ludziach przepraszanie za białych przodków, ale jednocześnie chcą, by Ukraińcy przepraszali za przodków w UPA?

Nie, no konsekwencja w myśleniu i działaniu 10/10 xD
Oczywiście ta konsekwencja jest dziwnie i 'przypadkowo' zgodna z narracją serwowaną w russia today, czy tam inna propagandą kremla. Nie, to na pewno przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #ukraina
  • 39
Na tym tagu zdarzało mi się wyzywać innych od onuc, ale głupota tego wpisu jest powalająca xD.

chcą wymusić na białych ludziach przepraszanie za białych przodków, ale jednocześnie chcą, by Ukraińcy przepraszali za przodków w UPA


@PrzeKomentator: Może cię to zdziwi, ale nie każdy biały przodek miał niewolników. Za to każdy przodek w UPA, brał czynny udział w organizacji, która doprowadziła do śmierć kilkuset tysięcy Polaków. Jeśli nie widzisz różnicy to
Jeśli nie widzisz różnicy to xD

@zobq: Ale do czego ty pijesz? Wymuszanie przeprosin na współczesnych Ukraińcach za zbrodnie jakiś bandytów sprzed niemal 100 lat tylko dlatego, że byli tej samej narodowości co dzisiejsi Ukraińcy jest tak samo #!$%@? jak wymuszanie na współczesnych białych osobach przeprosin za to, że osoby o tym samym kolorze skóry miały niewolników niemal 200 lat temu.
Ukraińcach za zbrodnie jakiś bandytów sprzed niemal 100 lat tylko dlatego, że byli tej samej narodowości co dzisiejsi Ukraińcy jest tak samo #!$%@


@REDEYE6: Nie zamierzam zmuszać Ukraińców do żadnych przeprosin tylko i wyłącznie za grzechy ojców. Ale jeśli sami zaczynają stawiać takie postacie na pomnikach, to wtedy oczekuję od nich także zmierzenia się z mrocznymi kartami swojej historii, na bazie której budują swoją tożsamość narodową. I to jest ta różnica
@PrzeKomentator: Wydaje mi się, że jest trochę inaczej. Konfa chce, żeby państwo Ukraina przyznało, że mord był zły i potępiło działania UPA. Lewica chce, żebym ja - biały mężczyzna - przeprosił za to, że 250 lat temu jakiś inny białas posiadał niewolników.

Jakby przełożyć to co Konfa chce od Ukrainy na to co chce lewica -> Państwo USA powinno potępić działania posiadaczy niewolników i przyznać, że to było złe. Jednocześnie powinno