Wpis z mikrobloga

Mam sobie rowerek triban rc100. Elegancko sie sprawuje, ale teraz chcę sobie kupić opony typowo na szosę. Polecacie jakąś? Za 60zl za sztukę mozna mieć michelina dynamic sport, z tego co widzę, to stosunek ceny do jakości ma dobry. Takie opony szosowe łatwo przebić?

Druga sprawa. Na fabrycznej oponie z tego roweru wyciągam spokojnie średnią prędkość lekko ponad 25kmh, opona szosowa podbije mi trochę kmh?
#rower
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@technojezus kojarzę że były RC100 z szosowymi oponami 28, takimi ze skosu ponacinanymi, jak w RC500 i 520. Ale jeśli masz 700x32, z takim lekko terenowym bieżnikiem, to coś tam szybciej powinno być, może z 1-1,5kmh przy tej samej mocy. Szerokość nie ma tu wiele do rzeczy, raczej ciśnienie i trochę bieżnik.
  • Odpowiedz
Takie opony szosowe łatwo przebić?


@technojezus:

Niestety ale wszędobylskie okruchy szkła robią kapcie.
Ale są opony z wkładką antyprzepięciową np. Contact Urban (Przyczepność i szybkość jak Ultrasport, mam obie) albo Marathon Racer.
  • Odpowiedz
czy im cieńsza opona, tym mozna szybciej jechać?


@technojezus:
Cieńsza opona = lepsza aerodynamika, ale na oryginalnych kołach z rc100, to i tak nie poczujesz różnicy w szybkości, one nie maja profilu aerdynamicznego.

Za to odczujesz różnice w szybkości miedzy tymi badziewnymi oponami z zestawu, a porządną 32mm szosową opona.
  • Odpowiedz
Skoro teraz mam opone szerokości 32, to czym to się różni od tych 28?


@technojezus: Dobra opona 32 będzie zauważalnie lepsza od opony 32 z decathlonu. Czy dobra opona 32 będzie lepsza od dobrej 28? Może, ale raczej nie zauważysz, a już na pewno nie na Tribanie. Za to 32 będzie wygodniejsza od 28, bo można na mniejszym Ciśnieniu jeździć. Żebyś zauważył różnicę w prędkości, to musiałbyś jeździć na naprawdę
  • Odpowiedz