Wpis z mikrobloga

Czy w jakimś polskim supermarkecie dostanie wyroby mięsne (boczek, kabanosy) bez żadnych dodaktów typu azotyn sodu itd? Właśnie byłem w biedrze, przejrzałem dosłownie każdy produkt, każdą wędlinę i wszędzie jest jakiś dodatek. A jeśli nie to gdzie mogę coś takiego kupić? Gdzie złapać kontakt do przysłowiowego chłopa? Mieszkam w tym mieście rok i nie znam zbyt wielu osób, a na pewno nie takich którzy orientowaliby się gdzie mogę kupić dobry, swojski kawałek boczku. A przecież nie będę pytał losowych przechodniów. #pytanie #kuchnia #dieta #keto #lidl #biedronka #mieso
Oake - Czy w jakimś polskim supermarkecie dostanie wyroby mięsne (boczek, kabanosy) b...

źródło: z25402411IER,Jaki-boczek-do-owijania-dan-i-przekasek-

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Oake żyjemy w dobie internetu, wpisz w google produkt który Cie interesuje + miasto + dostawa. Zamawiasz od najbliższego dostawcy i masz po 2/3 dniach. W marketach nie kupuję się mięsa. W sieciówkach mięsnych też nie polecam.
  • Odpowiedz
@Oake:

To chyba jedynie przez znajomości. Jeśli nawet ktoś ubije coś z własnego chowu to raczej dla siebie, znajomych i rodziny bo na takie wyroby zwykle nie mają atestów, badań i innych pozwoleń na sprzedaż. Albo idź na jakiś rynek "maślany" i tam popytaj kogoś kto sprzedaje jakieś warzywa, jajka. Choć też często w takich miejscach sprzedają pośrednicy więc....
  • Odpowiedz
@Oake jeśli masz w okolicy intermarche to spytaj, oni mają swoje wędzarnie na miejscu i rozbierają półtusze, robią też kiełbasy, jeśli szukasz czegoś od "wiejskiego rzeźnika" to otaguj miasto i podpowiedzą lokalsi
  • Odpowiedz
@Oake: azotyn sodu jest po to, żebyś nie zdechł od kiełbasy. Tak długo jak go zbyt długo nie obrabiasz termicznie nie jest szkodliwy.
Jak chcesz mieć kiełbasę z tygodniowym terminem przydatności do spożycia, to możesz ją sobie sam zrobić, prosta nadziewarka to koszt ok 300 złotych, maszynka ok 200, polecam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast przetwory dojrzewające "zmielone", takie jak salami czy kabanosy bez konserwantów mogą być po
  • Odpowiedz
@Oake: są wyroby oznakowane z reguły zielonym kolorem i one nie mają azotynu sodu tylko susz z aceroli, sól, przyprawy. I w biedrze, i w kaufie takie kupowałem i to nie goodvalley tylko ichniejszych marek.



Jakbyś poszukał to kiełbaski takie też byś znalazł, może niekoniecznie marki biedronkowej ale już goodvalley tak. I jakoś strasznie dużo droższe nie są (nie polecam tylko miesa mielonego od nich, dwa razy wieprzowina dawała knurem i
  • Odpowiedz
@Trauma_Teddy: co do dojrzewających, wędzonych zimnym dymem to w zależności od kolejności kroków zawartcyh w przepisie to możnaby peklosól pominąć, poza tym jak piszesz peklosól wszędzie.
Jeszcze żaden z moich wyrobów nie popsuł mi się, najwyżej wysechł od leżenia w lodówce, a te kupne zaraz robią się oślizgłe fuuuj
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@flacodin: Tak, znalazłem to na YouTubie i właśnie o coś takiego mi chodziło. Szkoda tylko, że tak mało tego w sklepach, narazie znalazłem tylko kiełbaski i mielone i to w dwóch różnych sklepach, a najbardziej zależy mi na boczku. Ale dobrze, że w ogóle coś takiego istnieje.
  • Odpowiedz