Wpis z mikrobloga

PiS sam robi z Tuska teraz męczennika i bohatera, którym nie jest. Szkoda, że obie strony nie mogą się zniszczyć nawzajem. Ostatnie czego potrzebuje ten kraj, to kolejne rządy tych partii.

Może i głosuję na Mentzena, ale bardzo chciałbym mieć wybór, którego nie mam. Jeśli w Polsce pojawi się jeszcze formacja liberalna i wolnorynkowa, która nie będzie grillować non stop światopoglądowych tematów - to spoko. Nawet jacyś rozsądni centryści są mile widziani.

Chciałbym żyć w kraju, w którym idę głosować i muszę się poważnie zastanowić na kogo oddać głos. A ja w obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie oddać głosu na PiS/PO/Lewicę, choćby mi pistolet do głowy przyłożyli.

#bekazpisu #bekazpo #lextusk #polityka #polakicebulaki
  • 12
@Kopyto96: To jest największa beka, nigdy nie robi się z największego przeciwnika męczennika i bohatera, jedna z podstaw walki politycznej, choć ja mam podejrzania że akurat o ten "lex tusk" wcale nie miało chodzić o Tuska, chodziło tylko o możliwości szantażu mniejszych ryb, a że Tusk to wykorzystał do męczeństwa swojego to raczej było nieplanowane.
@Warrior_97: Jestem w długoletnim związku, nie mam problemów z kobietami, mam grupę przyjaciół, regularnie ćwiczę, wolny czas poświęcam na dokształcanie się, więc nie trafiłeś. Głosuję, ponieważ

a) Jestem konserwą "z domu". Moi rodzice są wykształceni, ale wychowałem się w katolickim domu i te poglądy uważam za wartościowe
b) Jestem zniesmaczony licytacją na socjal innych partii, a Konfederacja chociaż głosi wolnorynkowy przekaz, więc wolę rozczarować się raz, niż tak jak inni tysiąc
@Kopyto96:

a) Ok, rozumiem, czyli dokształcasz się, ale chcesz, żeby życie ludziom w 2023 roku układano na podstawie tego, co napisała grupa mitomanów w książce o typie biegającym po wodzie i gadającym krzaku XD
b) W czym tysiąc razy rozczarowało Cię PO w czasach swoich rządów?
@Warrior_97:

a) To się okaże. Konfederacja jako jedyna nie postuluje zwiększania inflacji za pomocą torpedowania nas transferami socjalnymi. Program PO absolutnie mi nie odpowiada i jest to taki sam populizm, jak ten w wykonaniu PiSu. Głosuję na człowieka, który osiągnął sukces w biznesie i wierzę, że będzie lepiej zarządzał krajem niż zawodowy polityk na utrzymaniu z subwencji (patrz: Tusk). Jestem raczej "republikańskim jankesem" i pasuje mi bardzo prawica w Stanach, aniżeli
@Kopyto96:

a) Konfederacja postuluje torpedowanie rozwoju państwa poprzez narzucanie wszystkim katolickiego zamordyzmu, wprowadzenie wolnej ręki dla właścicieli januszexów poprzez likwidację praw pracowniczych oraz eurosceptyzm i wyjście z UE. Sukces zawodowy memcena? A co z całą zgrają jego klakierów, będących totalnymi nierobami na państwowym żołdzie, jak berkowicze, bosaki, tyszki? XD

b)

- Liczne afery tzn zegarek i ośmiorniczki?
- Niskie płace i komfort życia? PO rządziło w czasach największego kryzysu finansowego od
@Kopyto96: nieumiejętne reagowanie? Przez w miarę przemyślaną politykę fiskalną i monetarną uniknęliśmy recesji w czasie kryzysu finansowego.
Uderzanie w środowiska patriotyczne? W te środowiska które terroryzowały ludzi i niszczyli pół Warszawy w listopadzie? No za to akurat należy się nagroda. Co do tej emigracji to nie wiesz o czym mówisz bo my startowaliśmy od zera w 2004 roku i emigracja była dzięki temu możliwa. Ale szybki rozwój pozwolił zatrzymać to -
W te środowiska które terroryzowały ludzi i niszczyli pół Warszawy w listopadzie?


@pawelczixd: Chodzi ci o strajk kobiet 3 lata temu?

A Mentznem to taki wspaniały przedsiębiorca, że płaci grosze swoim pracownikom jak najgorszy Janusz biznesu.


Płaci rynkowe stawki. Zasłaniając się stawkami dla "asystentów ds obsługi klienta" (mail,telefon,kalendarz) zapomnieliście wstawić stawek dla doradców podatkowych czy radców prawnych etc. Akurat stawki u Mentzena jak na województwo kujawsko-pomorskie są dobre. A że urodziłem