Wpis z mikrobloga

Kiedy miałem z 15 lat czyli +/- 20 lat temu jeździłem dużo na #rower. Dużo w sensie codziennie kilkadziesiąt kilometrów, co weekend 5 rano rowerem na dworzec #katowice i w Beskidy. Rower Canyon kupiłem w słynnym interkomisie w Siemianowicach śląskich - ani ja, ani koledzy, ani tym bardziej sprzedawca nie wiedzieliśmy co kupuję, ale osprzęt się zgadzał, a #!$%@?ąc w wakacje na czarno za 5 PLN na godzinę po 10h dziennie odłożyłem te 2200 PLN i go kupiłem. Liczył się tylko rower jako hobby, a że kasy za bardzo nie było to mogłem jedynie przeglądać "Katalog rowery" (drukowany) gdzie były wszystkie części świata wraz z wagami i orientacyjną ceną. Każdy z nas marzył o Foxie albo Sidzie z przodu, carbonowej kierownicy, albo czymś ze stajni XTR. Każda z tych części kosztowała tyle co pensja mojej matki więc mogłem sobie jedynie pomarzyć. Dziś wracając do roweru i będąc wykopowym #programista15k poszedłem na grubo i postanowiłem wszystko co się da i ma jakiś sens wymienić na carbon. Tak oto zmieniając sztycę, siodło, kierownicę i mostek odchudziłem i tak już chudą Univege Alpine upc-t o kolejne 500g. Czy to się opłacało? Oczywiście, że nie ( ͡º ͜ʖ͡º) Czym było warto? Jak cholera, zajebiście jest wrócić do starych marzeń i je spełnić #czujedobrzeczlowiek ()
Tapirro - Kiedy miałem z 15 lat czyli +/- 20 lat temu jeździłem dużo na #rower. Dużo ...

źródło: temp_file.png5560022213978773254

Pobierz
  • 29
@kureci_paratko Szczególnie jak na tylnym wieziesz 2 załadowane sakwy. Może mieć znaczenie w transporcie samolotem. Ostatnio płaciłem 14$ za kg. Ale gramy nie liczą się bezpośrednio. Opłata jest kiedy przekroczysz kolejne 5 kg czyli co 300 zeta. Zależy od linii i taryfy.
  • 0
@kureci_paratko: 100 czy 200g nie zauważysz, ale 500, a już szczególnie 1000 tak. Rower inaczej przyspiesza, jak po chipie ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale jak napisałem, nie ma to sensu w moim przypadku, to czysta zabawa.
  • 2
@tybekmon: @pasiaty @Wilczak @Wilczak wiem, że brzydki, że na 26 calowych kołach w dobie 29 itp itd. Ale był tani, carbonowy i w zasadzie nieużywany, od 18 lat nie jestem już pro w rowerach, a wydawanie 20k na nowy rower tylko po to żeby był "aktualny" i ładny? Jestem już na to za stary, mam inne priorytety w życiu + kiedyś rower za 2200PLN starczył mi żeby objechać każdy szlak w
@Tapirro: No to nie pisz o spełnianiu marzeń. Sam już nie jeżdżę tak jak choćby 5 lat temu, a mam komplet karbonowych rowerów z elektronicznymi przerzutkami itd.