Wpis z mikrobloga

Jak tam po ogłoszeniach? Co do samego PowerBI, to chyba w końcu jakaś fajna paczka updateow, ktora powinna znacznie ułatwić prace. W końcu będzie można szybko przetestować jakieś miarki robocze podczas ich tworzenia i myślę, że co-pilot do pisania DAXow też może być fajna pomoca. Było jakieś info kiedy ten update wejdzie konkretnie?

Natomiast nie wierzę w ten co-pilot do tworzenia samych raportów, ludzie z biznesu często sami nie wiedza czego chca więc może być im cięzko precyzynie zdefiniować co chca zobaczyć na raporcie.

Co do tego Fabrics, to dobrze rozumiem, że będzie nowy typ workspace 'Fabric capacity'? U siebie w organizacji widzę wyszarzona taka opcje, podczas tworzenia nowego workspace. Czyli będzie można mieć albo 'Premium capacity' z możliwościami jak teraz, lub 'Fabric capacity', gdzie będziesz miał jeszcze dostęp do tego OneLake, ADF, Synapse i te inne rzeczy, zgadza się?

#powerbi #businessintelligence
  • 3
@przecietnyczlowiek: niestety obecnie na projekcie nie mam Power BI Admina a nie chce mi sie wbijac ticketa czy by mogli mi wlaczyc do testow xD własnie widziałem gdzieś ze ta opcja w czerwcu/lipcu ma byc GA i tak wiec rozumiem, że wszędzie będzie właczone ale własnie czy to oznacze, że workpsace, któym obecnie stoi na Premium Capacity, dostanie nagle jakies nowe super moce z Fabric? xD